Всі хто живе в ритмі музики та танцю, для кого танець не просто спосіб рухатися відмічають — Міжнародний день танцю. Заснували празник танцю, ще у 1982 році. Першим, хто запровадив свято вважається Танцювальний комітет Міжнародного театрального інституту, що є головним партнером виконавського мистецтва ЮНЕСКО. 29 квітня день танцю, це дата яку обрали не випадково, саме в цей день народився усім відомий французький балетмейстер — Жан-Жорж Новер (творець сучасного балету). Він став реформатором хореографічного мистецтва.
День танцю, історія та як його святкують у світі
Щороку, організація International Theatre Institute в обраному місті проводить різноманітні святкові заходи:
Танцювальні вистави;
Майстер-класи, де навчають танцювати усіх бажаючих;
Гуманітарні проєкти;
Виступи відомих політиків, послів та танцювальних особистостей.
Танець відомий людству, ще з давніх-давен. Багатьом народам світу відомі такі види танців, як: побутові, ритуальні та сценічні. Усі вони мали сакральне значення для кожної окремої нації. Танець — це специфічна мова тіла, завдяки якій можливо висловити будь-які емоції та почуття.
Перший танець, як і музика та співи з'явилися у кам'яному віці. Такі види танців, досі можна побачити у найвіддаленіших куточках світу — Центральна Африка та Південна Америка (джунглі). Найперша письмова згадка про танець — “Іліада” Гомер, де він описує хороводи. З часом танець трансформував у звичайну форму розваги. Деякі приклади:
На Сході був популярним танець живота;
У Давньому Римі — військові танці вояків;
У Середньовічній Європі, були широко поширені фарси — комедійна вистава з елементами танцю;
Часи феодалізму — танцювальна культура розвинулася, набули популярності бали, маскаради та народні танці.
Сьогодні, танець — це естетична форма розваги. День танцю в Україні святкують працівники балету, колективи бального та народного, сучасного танцю, а також танцівники-аматори. Свято хореографів та танцюристів відзначають влаштовуючи різноманітні флешмоби, а також концертні програми. У сучасному світі існує безліч видів та напрямків танцю. Деякі з них:
Бальні — вальс, танго, самба, ча-ча-ча, румба, пасодобль та інші;
Народні — гопак, джига, лезгинка, полька, хоровод, танець живота;
Спортивні танці;
Сучасні — го-го, хіп-хоп, хаус, стріп-денс та інше.
Головною перевагою тих, хто займається танцями є ідеальна постава та гарна хода. Цікавий факт: “За статистикою Української федерації танцю, близько двадцяти відсотків українців люблять танцювати. Відвідують з ентузіазмом гуртки, школи, студії. З кожним роком все більше жителів нашої країни прагнуть професійно опанувати майстерність вправно рухатися під музику.” З днем танцю можна привітати колег, близьких чи просто знайомих, що причетні до професії хореографів чи просто полюбляють танці.
Міжнародний день танцю 2024 — вітання у прозі
Теплі слова від щирого серця — це найліпший спосіб привітати друзів, рідних та знайомих. Привітання з днем танцю:
***
Танець — це натхнення,
Мрії і казки втілення,
Душі політ, пурхання тіла
І дуже непросте діло.
У День танцю я хочу бажати
Творити танцюристам, перемагати.
Удачі, щастя вам, кохання
І від долі в життя мрій здійснення.
***
Танець — найважливіше мистецтво,
Будь то вальс або фокстрот,
Танго, полька, твіст, чечітка
Або навіть хоровод.
Нехай День танцю всім танцюристам
Принесе великий успіх.
Життя в русі — ось щастя.
Танець нехай закрутить всіх!
***
Танцюй, доки, серцем молодий,
Поки вогонь в очах може палати.
Міжнародне свято — привід
Ще раз про те сказати.
Бажаю безлічі мелодій,
Кличучих тіло танцювати.
Нехай ритміка тебе заводить
Всю душу в танці розкривати.
***
З нагоди Міжнародного дня танцю. Нехай у вас завжди буде приголомшливе почуття ритму, неймовірна пластика, ентузіазм, витривалість і грація. Відкривайте себе в танці і насолоджуйтеся своєю професією.
***
Про користь танців
Дослідниками було доведено величезну користь від занять танцями. Головні переваги руху під музичні мотиви — танці допомагають схуднути, корисні для серцево-судинної системи, добре допомагають подолати депресивний стан, покращують пам'ять, танець з партнером допомагає при хронічному стресі, покращує рівновагу, надає неймовірну кількість енергії, а також це прекрасний спосіб знайти нових друзів. Тому надягайте комфортне взуття (пуанти, чешки, черевики для степу) та рухайтесь вперед — до власного здоров'я!