Не тому задаєте питання: про історію з журналістами і Порошенком
Категорія
Блоги
Дата публікації

Не тому задаєте питання: про історію з журналістами і Порошенком

Володимир Цибулько
Володимир Цибулько

Про те, які повноваження має президент України, і яких дій слід вимагати від нього - у блозі Володимира Цибулька на ONLINE.UA

Трагічна загибель журналіста Павла Шеремета в центрі Києва сколихнула не лише столицю, а й міжнародну спільноту. Кияни не так часто спостерігали трагічну загибель публічних осіб. Хоча Київ і не безгрішний. Після вбивства Шеремета було вбивство екс-депутата російської Думи Дениса Вороненкова, не менш резонансне, але історія з Шереметом виникла в зовсім іншому ракурсі.

По-перше, це сколихнуло журналістську спільноту, яка в захисті своїх інтересів дуже часто консолідується. Але відверта спекуляція на прес-конференції президента питанням розслідування загибелі Шеремета дещо змістила акценти.

Хочу нагадати, що ми спостерігаємо реінкарнацію одного сценарію. Згадаємо історію Надії Савченко, яка намагалася привезти на Банкову родичів незаконно утримуваних у бойовиків українських військових. Невже це питання до самого Петра Порошенка? Невже він утримує цих полонених? Насправді, адресатом визволення українців був Кремль, який є відповідальним за окупацію.

Тепер частина журналістського середовища прийшла на прес-конференцію Порошенка в футболках "Хто вбив Павла?". Так є слідство! Чому ви не йдете в МВС, в прокуратуру?...

З одного боку журналісти вимагають зменшення повноважень президента, на кожному кроці наголошують, що він сконцентрував надто великі повноваження, а з другого – чого ви йдете до нього з питаннями, які апріорі передбачають концентрацію повноважень. З одного боку крик "повноважень багато!", а з іншого звернення не за адресою…

Я недарма згадав Вороненкова, тому що не виключено, що те саме журналістське середовище прийде на наступну прес-конференцію Порошенка з запитом "Хто вбив Вороненкова? Хто замовив вбивство?". Хоча з такими запитами треба їхати до Москви.

Невже не зрозуміло, що коли країна відбиває зовнішню агресію, треба шукати консолідації, а не діяти в інтересах агресора в тилу. Дуже часто інтелектуали, не замислюючись про кінцевий результат своїх діянь, стають посібниками окупанта…

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?