Не всім пощастило бути володарем нормальної або навіть сухої шкіри обличчя - найчастіше протягом усього життя деякі мучаться з висипаннями, запаленнями і постійним жирним блиском. Онлайн Гід розібрався, як доглядати за жирною і проблемною шкірою - правила поетапного догляду на кожен день.
Чому шкіра обличчя стає жирною?
Жирну шкіру відрізняє, в першу чергу, підвищена активність сальних залоз. Також до ознак цього типу шкіри відносять:
наявність нерівного рельєфу і великої кількості чорних цяток;
постійні запалення, часто в одних і тих же місцях;
жирний блиск в області носа і чола, який раптово з'являється, навіть після умивання і очищення шкіри.
Найчастіше головною причиною жирності є особливість шкіри. До додаткових причин такого явища можна віднести:
гормональний збій;
захворювання ендокринної системи;
захворювання нервової системи;
неправильний догляд.
Як позбутися від жирної шкіри на обличчі - правила догляду
Фото: envato.com
Дуже важливо знайти підхід до жирної і проблемної шкіри і допомогти їй виглядати добре.
Основні правила догляду за шкірою жирного типу:
1. Назавжди забути про грубі скраби і пілінги
Чим сильніше доглядовий засіб, тим більше шкірного сала буде вироблятися і тим раніше почнуться процеси старіння. Ні в якому разі не можна проводити очищення «до скрипу» - це ще більше нашкодить.
Краще відмовитися від скрабів - вони не принесуть користі, особливо власницям великої кількості камедонів. Для очищення шкіри варто звернути увагу на м'які і делікатні засоби.
2. Обов'язково використовувати зволожуючий крем
Багатьом це здається дивним, але даний тип шкіри теж потребує хорошого зволоження. Зовні шкірне сало виробляється, а ось всередині епідермісу вологи не вистачає, через що виникає процес більш раннього старіння.
В ідеалі зволожуючий крем повинен бути легким, не забивати пори, можливо навіть з гелевою текстурою, а також містити в собі цинк або масло жожоба.
3. Використовувати нежирний крем з фактором захисту від сонця
Наносити жирний крем для захисту від сонця - не найкраща ідея. Краще звернути увагу на легкі текстури, що не містять в собі масла.
4. Відмовитися від тканинних рушників
Ця порада підійде власникам будь-якого типу, але для жирної шкіри - це обов'язково! Це пов'язано з тим, що після просушки поверхні шкіри рушник стає мокрим, навіть при сушінні його на батареї в ньому починають розмножуватися шкідливі бактерії, що точно не принесе користі при наступному використанні.
Рекомендується замінити звичайний рушник на паперовий, яке після кожного використання буде викидатися.
Помилки в догляді за жирною шкірою
Фото: envato.com
Очікування швидкого результату від косметичних засобів
Для кожного типу шкіри існують спеціальні косметичні засоби, за допомогою яких можна боротися як з локальними проблемами, так і з досить великими. Однак це не означає, що вони будуть допомагати з першого застосування.
Щоб з'явився косметичний ефект, курс застосування засобу повинен тривати не менше 21 дня, а в окремих випадках і набагато більше. Тим більше що шкіра теж має свій цикл поновлення в 28 днів, і чекати якогось чудового результату завчасно не варто.
Нехтування якісним і систематичним доглядом
Навіть для жирної шкіри обличчя обов'язкові 3 основних етапи догляду: очищення, тонізація, зволоження.
Все це повинно проводитися щодня, не менше 2 разів - вранці і ввечері.
Більш глибоке очищення шкіри за допомогою пілінгів, м'яких скрабів, масок варто проводити не частіше пари раз у тиждень, щоб не нашкодити шкірі.
Велика кількість косметичних засобів
Найголовніше правило - це підібрати відповідний догляд, що складається з усіх етапів, бажано від однієї марки. Збирати доглядові засоби від великої кількості виробників не варто - так ефект від застосування можливо буде менш виражений.
Також не рекомендується використовувати відразу кілька засобів від запалень на шкірі, краще систематично наносити один, але який не зашкодить і допоможе боротися з проблемою.
Застосування не відповідних за типом шкіри засобів
Занадто грубі скраби, щільні креми, миючі засоби з вмістом мила або спирту на жирній шкірі викличуть тільки загострення проблеми.
Не варто використовувати і універсальні засоби, які підходять всім типам шкіри - знову ж таки, підбирати догляд потрібно індивідуально! Щоб не отримати забитих пір, необхідно звертати увагу на склад і написи на упаковки про некамедогенні засоби.
Позбавлення від прищів методом видавлювання
Назавжди необхідно про це забути! Проблему прищів таким способом вирішити не вдасться, а ось рознести різні бактерії получиться вмить. Потрібно проявити терпіння і боротися з висипаннями за допомогою косметичних засобів.
Жирна шкіра - це не вирок. При правильному догляді, а також при належній увазі до неї, навіть така шкіра може виглядати свіжою та доглянутою. Ніякі засоби моментально не вирішать всі проблеми, але зможуть допомогти підтримати і вилікувати шкіру.