Гімалайська кішка дуже незвичайна - вона володіє зовнішністю персів, а забарвленням, складом розуму і характером повністю відповідає сіамській породі. Виведена в 40-х роках минулого століття, сьогодні ця порода популярна у всьому світі. Вам також подобається ця мила пухнаста кішечка і хочеться завести такого кошеня? Гід Онлайн розповідає все, що потрібно знати про гімалайських кошенят і догляд за ними.
Характер і особливості гімалайських кошенят
Фото: flickr.com
Перше, що слід знати майбутньому власникові гімалайця, кошеня не можна купувати, поки йому не виповниться 3 місяці. Весь цей час гімалайські кошенята повинні знаходитися поруч з мамою, так як до цього віку вони ще харчуються молоком мами-кішки.
Підібравши собі кошеня у заводника, слід все заздалегідь підготувати до приїзду нового вихованця. У кошеняти повинні обов'язково бути дві миски, окреме спальне місце у вигляді будиночка або лежанки, лоток з наповнювачем для туалету, гребінець та іграшки.
Приблизно до року всі кошенята гімалайської породи дуже активні і грайливі, тому в цьому віці їм можна в якості іграшок надати м'ячики, кульки, м'які мишки і різноманітні брязкальця. У старшому віці дорослі вихованці втрачають активність, тому, щоб зацікавити їх грою, знадобляться більш гучні або пір'яні іграшки. Для особливо ледачих котиків купують спеціальні іграшки з котячою м'ятою.
Гімалайці - дослідники. У перші дні в новому домі дуже важливо їм закласти основи порядку і дисципліни, так як кошеня буде все добре запам'ятовувати, де що є і що можна робити, а що ні. Намагайтеся в ці перші дні тримати малюка в одній кімнаті і тільки під наглядом дозволяти гуляти по решті дому.
Не забувайте, що всі дроти, розетки, вікна - все це може становити небезпеку малюкові, тому такі можливі нюанси важливо передбачити заздалегідь.
Що стосується інших моментів догляду в перші ні за гімалайськими кошенятами, то вони мало чим відрізняються від інших подібних порід. Малюки розумні, грайливі, допитливі, вельми ручні, тому проблем з вихованням, як правило, не виникає навіть у новачків.
Чим годувати гімалайських кошенят?
Фото: flickr.com
Харчуванню гімалайських кошенят варто приділити особливу увагу, оскільки представники цієї породи схильні до ожиріння. До 12 тижнів кошенята повинні харчуватися виключно материнським молоком, щоб у них сформувався природний імунітет і правильний розвиток.
Годувати як кошенят, так і дорослих кішок важливо, виходячи з їх віку, ваги, статі і здоров'я. До 6 місяців їсти вихованці повинні 4 рази на добу, з 6 до 1,5 року - 3 рази. Далі можна переводити їх на дворазовий режим харчування.
Годувати гімалайського кошеня, та й власне дорослого кота, дуже важливо спеціальними готовими промисловими кормами преміум і супер-преміум класу. Це пов'язано з тим, що в домашніх умовах важко підібрати ідеальний збалансований раціон.
В їжу підійдуть всі лінійки, передбачені для кошенят довгошерстих порід. Приблизно до 6 місяців найкраще давати тільки вологі корми у вигляді консервів або сухий корм додатково розмочувати водою. Після 6 місяців можна давати повноцінний корм для дорослих кішок.
Також дуже важливо правильно підібрати норму порції для вихованця. Гімалайці вельми ненажерливі і можуть з'їсти стільки, скільки їм дадуть.
Якщо ви хочете годувати гімалайця звичайною домашньою їжею, то треба запитати у заводника, до яких продуктів вже привчене кошеня. У перший час в новому будинку важливо давати такий же корм.
Починаючи з місяця, крім материнського молока, кошеня вже може отримувати додатково варене м'ясо - курка, індичка, кролик або ягня, а також кисломолочні нежирні продукти. Після двох місяців до основного раціону включають каші і овочеві суміші. З продуктів для годування гімалайців найкраще підходить м'ясо індички, кролик, телятина, червона риба, нежирний сир, кисле молоко і кефір.
Як доглядати за гімалайським кошеням?
Фото: flickr.com
Догляд за гімалайськими кошенятами, як і за іншими представниками довгошерстих порід, ускладнюється наявністю пухнастої шерсті. Кошеня важливо з перших днів привчати до гребінця і намагатися розчісувати шерсть не рідше ніж один раз на день.
Спочатку розчісуйте кошеня, граючи з ним. Наприклад, візьміть на руки, проведіть пару раз гребінцем і дайте можливість котику вивчити предмет і пограти з ним. Для того, щоб спростити догляд за шерстю гімалайських котиків, можна користуватися спеціальними кондиціонерами або спреями. Вони роблять шерсть більш гладкою, перешкоджаючи її сплутування.
Крім того, у гімалайців можуть бути проблеми з очима і носом, тому ці області вимагають підвищеної уваги і догляду. Кожен день вологим ватним диском потрібно протирати куточки очей і складки біля носика. На майбутнє можна придбати спеціальний засіб для догляду за очима.