9 цікавих книг, які із задоволенням прочитає підліток
Категорія
Поради батькам
Дата публікації

9 цікавих книг, які із задоволенням прочитає підліток

9 цікавих книг, які із задоволенням прочитає підліток
Джерело:  online.ua

Якщо ваша дитина не любить читати, запропонуйте їй правильну літературу. Які саме книги зацікавлять сучасного школяра? Гід Онлайн склав добірку з 9 цікавих книг, які із задоволенням прочитає кожний підліток.

«Пікнік на узбіччі», Аркадій та Борис Стругацькі

Твір братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі» – справжня класика фантастичної літератури. Книга буде цікава підліткам, що цікавляться науковою фантастикою. У центрі її сюжету – небезпечна подорож сталкера Редрика Шухарта у так звану Зону, місце, де залишилися сліди перебування позаземного розуму.

Головному герою належить дізнатися, хто та навіщо створив аномальні осередки по всій планеті, як діють таємничі артефакти на здоров’я людей, та як вони можуть послугувати людству. Також в книзі розглядається цікава теорія: «можливо, сліди діяльності прибульців – це всього лише сміття, на кшталт того, що ми залишаємо на узбіччі дороги».

«Поховайте мене за плінтусом», Павло Санаєв

«Поховайте мене за плінтусом» – це наглядний приклад того, яким може бути «класичне» виховання, де старші вдаються до шантажу, погроз та навіть рукоприкладства, аби підкорити собі волю дитини. Книга стане шокуючим одкровенням для сучасних підлітків, які мають всі блага, але не цінують їх.

Варто зазначити, що у основу сюжету книги лягли реальні події. У такій не надто «дружній» обстановці виховувався прийомний син Ролана Бикова, Павло Санаєв – автор книги. Впродовж семи років герою довелося зазнавати «турботливе ставлення» з боку бабусі-тирана.

«Між треба та хочу», Ель Луна

Твір знаменитої художниці Ель Місяця точно оцінять підлітки, адже написаний він в досить незвичній манері. Книга представляє собою путівник по внутрішньому світу кожної людини, якою рано чи пізно постає питання – що обрати, «треба» чи «хочу»? Книга буде корисною і для батьків, які хочуть краще зрозуміти свою дитину.

Цікаво й те, що в книзі, замість друкованого тексту, часто зустрічаються написи, створені «від руки», а також яскраві ілюстрації. Це робить її ще більш «дружньою» до юного читача.

«Провина зірок», Джон Грін

В книзі Джона Гріна «Винні зірки» описується життя закоханих підлітків, які страждають від невиліковної хвороби. При цьому вони залишаються все такими ж підлітками, які хочуть пристрасно кохати, бунтують проти дорослих та роблять вчинки, керуючись підлітковим максималізмом. Незважаючи на страшний недуг, вони з надією дивляться у майбутнє та діляться роздумами один з одним.

«Океан у кінці вулиці», Ніл Гейман

«Океан у кінці вулиці» – чудовий твір від всесвітньо відомого англійського письменника-фантаста, у якому переплітаються магія, чудеса, добро та зло. Головна ідея книги – потрібно залишатися чесним та невідступно слідувати своїм принципам, які б складнощі не зустрілися на твоєму шляху.

Головний герой оповідання волею випадку потрапляє у затишний будинок сім'ї Хемпток, у якому проживають три покоління жінок – бабуся, мама та дівчинка Летті. На задньому подвір'ї цього будинку знаходиться непримітне озеро, яке зіграє не останню роль у долі персонажів книги.

«Милі кістки», Еліс Сіболд

«Милі кістки» – один з найкращих бестселерів початку XXI століття, який буде цікавий і підліткам. Сюжет книги трагічний – 14-річна дівчинка С’юзі гине від рук маніяка, який виявляється її сусідом. Далі розповідь йде від імені самої дівчинки, яка потрапила до свого персонального раю та спостерігає за своїм вбивцею та своєю сім’єю, яка не може відійти від жахливої втрати.

«Ти можеш більше, ніж ти думаєш», Томас Армстронг

Томас Армстронг, доктор філософії та викладач зі стажем, допомагає тисячам дітей знайти себе та повірити у свої сили. На думку автора книги, у кожному підлітку є прихований геній, якому просто не дають розкритися. Саме цю задачу й бере на себе Томас Армстронг.

А ще Армстронг стверджує, що рівень інтелекту не вимірюється п'ятірками у шкільному щоденнику та похвалою від вчителів. Інтелект – це, передусім, вміння творити, мислити, робити висновки, вчитися новому та знаходити спільну мову з оточуючими.

«Дім дивних дітей», Ренсом Ріггз

«Будинок дивних дітей» – цікаве фентезі з несподіваними сюжетними поворотами. У центрі сюжету – сучасний підліток Джейкоб Портман. Після загадкової смерті діда він потрапляє у дивовижний світ дітей, наділених паранормальними здібностями. Разом з ними та їх вихователькою, їм належить боротися зі злом у вигляді монстрів, що звуться «пустотами» та полюють на незвичайних дітей.

«Вуличний кіт на ім'я Боб», Джеймс Бовен

«Вуличний кіт на ім'я Боб» – це зворушлива історія, у якій пересікаються долі лондонського музиканта-безхатька Джеймса Боуена та рудого вуличного кота Боба. Знайшовши чотирилапого друга, Джеймс отримав справжнього янгола-охоронця, який допомагає йому подолати наркотичну залежність та впоратися зі складними життєвими проблемами.

Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

З перших днів повномасштабного вторгнення багато українців добровільно взяли до рук зброю, щоб захистити країну. У той час документальне оформлення не було пріоритетом, тому довести участь у бойових діях згодом виявилося складно.

Проте з часом це питання врегулювали на законодавчому рівні. Тепер добровольці, які захищали Україну в період з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих формувань або відповідно до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Про те, як отримати статус УБД добровольцям та що для цього потрібно, розповідають експерти Юридичного Гончаренко центру. 

Головні тези:

  • Добровольці, які брали участь у обороні України під час війни, можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).
  • Статус УБД надається на підставі довідки від командира або начальника військової частини.
  • У випадку відсутності довідки, можна надати нотаріально завірені свідчення та медичні документи щодо отриманих поранень.
  • Для отримання статусу потрібно подати рапорт, заяву, довідки про участь у бойових діях та інші підтверджуючі документи до міжвідомчої комісії Мінветеранів.
  • У випадку відмови в наданні статусу, можна отримати безоплатну юридичну допомогу від Юридичного Гончаренко центру або гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги.

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Статус учасника бойових дій можуть отримати добровольці, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали участь в обороні України, але не були офіційно зараховані до військових формувань чи правоохоронних органів. Це громадяни, які у складі добровольчих формувань, взаємодіючи із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими силовими структурами, виконували завдання із захисту України, її населення та державних інтересів під час військової агресії рф. Визначення їхнього статусу регулюється Законом України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».

Хто надає статус УБД?

Міжвідомча комісія Мінветеранів розглядає матеріали щодо надання статусу учасника бойових дій. УБД надається на підставі довідки, яку видає командир або начальник військової частини, підрозділу Збройних Сил України чи інших військових формувань і правоохоронних органів, створених відповідно до закону.

А якщо такої довідки немає?

Якщо довідка відсутня, для отримання статусу УБД необхідно надати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Свідками мають бути щонайменше троє військовослужбовців, які вже отримали статус УБД, один із яких – командир підрозділу добровольця.

Якщо доброволець отримав поранення, контузію або каліцтво, що унеможливило подальше виконання завдань (за винятком випадків необережного поводження зі зброєю чи самокалічення), для отримання статусу УБД необхідно надати:

  • Свідчення щонайменше двох осіб, які брали участь у бойових діях у тому ж районі та в той самий період. Їхні підписи мають бути засвідчені нотаріально.

  • Медичні документи, що підтверджують отримане поранення, контузію чи каліцтво під час бойових дій.

«При цьому свідками можуть бути лише особи, які вже мають статус УБД або статус особи з інвалідністю внаслідок війни та можуть документально підтвердити свою участь у бойових діях у цей період», — пояснює директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Які документи слід подавати для отримання статусу УБД?

Перший крок – подати рапорт або заяву на ім’я керівництва щодо надання комплекту документів для присвоєння статусу УБД.

Другий крок. Керівництво організовує оформлення та видачу необхідних документів через кадрові підрозділи:

  • Довідки про безпосередню участь у бойових діях.

  • Один із підтверджувальних документів: витяг (копія) бойових донесень, записи з журналів бойових дій, копії польотних листів, матеріали службових розслідувань щодо отриманих поранень, контузій чи каліцтв.

  • За наявності – інші документи, що підтверджують виконання бойових (службових) завдань.

  • Для осіб, які перебували в полоні або були заручниками, – матеріали службового розслідування за фактом їх потрапляння в полон.

Третій крок. Звернення до міжвідомчої комісії Мінветеранів, яка розглядає документи та ухвалює рішення. Для цього потрібно подати:

  • Рапорт (заяву) щодо розгляду документів.

  • Зібрані довідки та підтверджувальні документи.

  • Згоду на обробку персональних даних.

  • Засвідчені копії сторінок паспорта (або ID-картки з документом про місце реєстрації).

  • Дві кольорові фотокартки 3×4 см (матовий папір, обличчя має займати 65-70% кадру).

Після подання всіх необхідних матеріалів комісія ухвалює рішення про надання статусу УБД або відмову.

Де отримати юридичну допомогу у разі відмови в наданні статусу?

За потреби оскаржити відмову в наданні статусу УБД добровольці можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.

Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?