Бірманська кішка в даний час знаходиться на піку популярності, особливо у Франції. Характерною рисою цієї породи є особлива структура хутра, який, не дивлячись на значну довжину, не сплутується в ковтуни. Гід Онлайн розповідає все, що потрібно знати про бірманську кішку - характер, особливості та догляд.
Бірманська кішка - дуже соціальна тварина. У неї хороший контакт як з людьми, так і з тваринами різного віку. Любить ласки і веселощі. Для неї характерна шубка з забарвленням колорпойнт (шерсть забарвлена тільки в певних місцях на тілі). Вперше порода була показана на виставці в 1925 році.
Як з'явилася бірманська кішка?
Фото: flickr.com
Бірманську кішку також називають священною кішкою. Тварина родом з М'янми або Бірми.
Навколо історії виникнення породи існує кілька гіпотез. За однією з версій, якийсь мільярдер з США розповсюдив бірманську кішку, викравши представників цієї породи з храму Лао Цун. Під час поїздки до Франції самець помер, а у самки народилися кошенята, які вважаються предками західних бірманських кішок.
Однак теорія про те, що бірманська кішка є результатом схрещування перської кішки з сіамської породою, яке відбулося в 1920-х роках у Франції, набагато більш імовірна.
Священну бірманську кішку, що відповідає всім вимогам, які пред'являються до виставок, дуже складно розвести.
Як виглядає бірманська кішка?
Фото: unsplash.com
Бірманські кішки середнього розміру. Вони досягають повноліття в віці близько 12 місяців. Кішки близько 30 см у висоту і важать 2-4 кг самки і 4-6 кг самці.
У них подовжене тіло, кругла голова, коротка морда і «римський» ніс. Їх сапфирово-блакитні очі заслуговують на увагу.
У бірманської святий кішки досить довга шерсть, яка завдяки своїй незвичайній структурі не заплутується. Вона трохи довше на шиї, на штанах і на спині.
Що стосується забарвлення, то колорпойнт типовий, тобто відмітини на морді, лапах, хвості і вухах, колір яких контрастує з кольором спини. Крім того, на передніх лапах є шкарпетки білого кольору і так звані шпори.
Бірманський святий кіт буває різних забарвлень, найвідоміші з них: чорний, бузковий, шоколадний, червоний, синій, кремовий, черепаховий, і у кожного з них може бути варіант смугастого кота. Варто відзначити, що бірманські кошенята народжуються білими. Зміна кольору відбувається приблизно до 3-х річного віку.
Який характер у бірманських кішок?
Фото: pixabay.com
Бірманська кішка володіє ніжним характером. Вона дуже добра, дружня і ласкава. Їй дуже подобається компанія людей, але вона не нав'язлива. Бірманці люблять дітей, але досить насторожено ставляться до незнайомців.
Бірманський кіт може спілкуватися з іншими домашніми тваринами, показує високий інтелект. Тому найкращим способом його розважити будуть інтерактивні ігри. Вони не тільки приносять радість, але також задовольняють інстинкти і розвивають когнітивні функції тварини.
Бірманська кішка любить байдикувати. Варто створити їй для цього відповідні умови і розташувати ліжачок в зручному місці.
Чим потрібно годувати бірманську кішку?
Фото: flickr.com
Бірманська кішка вважається досить вередливою. Вона гурман. Потрібно годувати її якісним вологим кормом. Раціон повинен бути збалансованим і адаптованим до її потреб, хоча кішки цієї породи не особливо схильні до повноти.
Варто включити в раціон пасту або ласощі, яке допоможе транспортувати волосся по кишечнику і запобіжить утворенню клубочків у шлунку. Також може бути корисною спеціальна котяча трава.
Як доглядати за бірманськими кішками?
Крім чищення зубів раз на тиждень, перевірки чистоти вух і очей та стрижки кігтів, бірманська кішка не вимагає особливого догляду.
Бірманські кішки схильні до певних спадкових захворювань, особливо до полікістозу нирок, гіпертрофічній кардіоміопатії, мукополісахарідозів 6 типу (аномалії скелета).
Крім того, вони можуть боротися з іншими типовими котячими недугами. У кішок цієї породи дуже часто зустрічаються очні хвороби, а косоокість, коли очі сходяться, так і розходяться, виникає регулярно.
Скільки коштує бірманська кішка?
Ціна на бірманських кошенят в Україні стартує від 1,5-2 тисяч гривень. За чистокровного бірманця заводники просять не менше 500 доларів.