Кориця – смачна спеція, яку дієтологи рекомендують вживати якомога частіше. Чи дійсно кориця така корисна, як про неї говорять? Гід Онлайн розібрався, у чому користь кориці для чоловіків, жінок та дитей, скільки треба вживати кориці, до яких страв чи напоїв її можна додавати, та чи може кориця зашкодити.
Чим корисна кориця для жінок?
Фото: envato.com
Кориця широко застосовується в дієтології, косметології, дерматології та трихології. Якщо правильно розрахувати дозування, ця рослина може сприятливо вплинути на жіночий організм таким чином:
покращення роботи шлунково-кишкового тракту;
нормалізація менструального циклу;
підвищення рівня заліза у крові (запобігає розвитку анемії);
прискорення метаболізму;
руйнування целюлітних відкладень та допомога при схудненні;
підвищення лібідо (кориця – природний афродизіак).
Також доведено, що кориця активно стимулює мікроциркуляцію крові. Ця властивість прянощі забезпечує приплив крові до клітин шкіри. В результаті шкіра швидше регенерує, виглядає підтягнутою та еластичною, має здоровий колір.
Чим корисна кориця для чоловіків?
Фото: envato.com
Корисні властивості кориці для чоловічого організму проявляються, передусім, у кровоспинній та протизапальній дії. Також від цієї пряності спостерігаються такі ефекти:
покращення роботи серцево-судинної системи;
зниження рівня в крові шкідливого холестерину та тригліцеридів;
зниження рівня цукру в крові, що зменшує ризик розвитку діабету;
нормалізація артеріального тиску та розріджування крові;
підвищення захисних здібностей організму у боротьбі з вірусами та бактеріями.
Окрім цього, дослідження американських науковців підтвердили, що кориця знижує ймовірність розвитку хвороб Альцгеймера та Паркінсона.
Чим корисна кориця для дітей?
Кориця насичує дитячий організм вітамінами та мінералами (вітаміни A, E, K, C, група B, бета-каротин, альфа-каротин), запобігаючи авітамінозу. Також кориця сприйяє:
покращенню роботи травної системи;
нормалізації апетиту;
знищенню хвороботворних мікроорганізмів;
забезпеченню розумового та фізичного розвитку;
боротьбі з запорами та здуттям живота;
зміцненню імунної системи;
полегшенню відхаркування при сухому кашлі.
А ще кориця покращує зір, що особливо важливо для покоління, яке активно користується електронними гаджетами.
Яка кориця найкорисніша?
Фото: envato.com
Найбільш корисною вважається Цейлонська кориця. Вона багата на важливі мінерали, такі як марганець, кальцій, залізо, мідь, цинк. Також вона містить вітаміни C, K, B2 (піридоксин) та B6 (рибофлавін).
А ще у Цейлонській кориці багато антиоксидантів та фенолів, незамінних у боротьбі з інфекціями. При цьому даний вид пряності абсолютно не токсичний, чого не можна сказати про інші різновиди, наприклад, про китайську Касію.
Чим небезпечна кориця для здоров'я?
При великому дозуванні кориця може викликати відчуття безсилля, запаморочення, пригнічення свідомості та головний біль. Окрім цього, кориця містить кумарин – запашну речовину, яка може пошкодити печінку, причому без вираженої симптоматики. Особливо схильні до впливу кумарину люди з індивідуальною непереносимістю цієї речовини, а також люди, які мають тяжкі захворювання печінки.
Необхідно пам’ятати, що кориця не завдасть шкоди здоров'ю, якщо не зловживати нею. Добова норма цієї спеції складає 6 мг для чоловіків та 5 мг для жінок. Але деякі люди вважають, що якщо їсти багато кориці, то результат проявиться швидше та буде помітнішим (особливо стосується тих, хто хоче швидко позбутися зайвих кілограмів). Звісно, це ствердження – помилкове.
Чи корисно пити чай та каву з корицею?
Фото: envato.com
Регулярне вживання чаю та кави з корицею у помірних дозах корисне для організму. Такий напій прискорює метаболічні процеси, сприяє схудненню, уповільнює старіння клітин організму. Дієтологи радять вживати цей напій для профілактики шлунково-кишкових захворювань та ГРВІ.
Клітковина, що мітиться у кориці, покращує процес травлення та апетит, а антиоксидантні властивості кориці запобігають утворенню вільних радикалів, які провокують розвиток онкологічних захворювань. Також чай чи кава з корицею сприяють виведенню токсинів з організму.
Куди можна додавати корицю?
Окрім кави та чаїв, корицю можна додавати до наступних страв:
солодка випічка (кекси, печиво, пончики, маффіни);
десерти з фруктами та ягодами;
страви, до рецепту яких входять яблука (пироги, шарлотка);
консервація (варення, джеми, компоти)
глінтвейн, морс та інші гарячі напої;
морозиво та холодні коктейлі, до складу яких входить морозиво;
м'ясні страви (м'ясо, запечене з корицею, свинина з корицею та гірчицею тощо)
сирники та сирні запіканки;
різноманітні соуси та заправки для салатів.
Також кориця чудово поєднується з медом, наприклад, в кашах(манна, вівсяна, тощо).