Чим корисні волоські горіхи і скільки їх можна їсти без шкоди для здоров'я
Категорія
Їжа
Дата публікації

Чим корисні волоські горіхи і скільки їх можна їсти без шкоди для здоров'я

Чим корисні волоські горіхи і скільки їх можна їсти без шкоди для здоров'я
Джерело:  online.ua

Безперечна користь, яку приносять волоські горіхи людському організму, відома з незапам'ятних часів. Стародавні лікарі вважали, що волоський горіх цілюще впливає на головний мозок, так як ядро горіха дуже нагадує мозок людини. Чим ще корисні горіхи? ГастроГід Онлайн розповідає, які хвороби лікує волоські горіхи та кому їх варто їсти щодня.

Перші записи про волоські горіхи з'явилися близько 8 тисяч років тому. Авіценна писав про застосування горіхів в медицині. Гіппократ згадував про горіхи в своїх творах.

Сучасні вчені підтверджують, що горіхи дійсно мають безліч цілющих властивостей, містять вітаміни і мікроелементи - зокрема, мідь, залізо, кобальт, натрій, фосфор, калій, йод, кальцій і магній. Більшість з цих складових є антиоксидантами, які важливі для організму кожної людини.

Які хвороби лікує волоський горіх?

Фото: unsplash.com

В результаті наукових досліджень з'ясувалося, що волоські горіхи можуть допомагати при різних захворюваннях завдяки корисним речовинам, які в них містяться.

  1. Фахівці підтверджують позитивний ефект від вживання горіхів в їжу при наявності серцево-судинних захворювань, захворювань щитовидки, раку передміхурової залози.

  2. Підтверджено і здогади древніх лікарів про позитивний вплив волоських горіхів на розумову діяльність. Користь горіхів полягає в тому, що їх біологічно активні речовини чинять позитивний вплив на судини головного мозку.

  3. Волоські горіхи можуть застосовуватися як засіб від анемії, завдяки тому, що в них міститься залізо і кобальт.

  4. Для підвищення імунітету використовується суміш волоських горіхів, кураги, меду і сік двох лимонів. Приймати такий настій потрібно по одній столовій ложці в день.

  5. Цілющі властивості волоського горіха допомагають впоратися з проблемами обміну речовин. Для цього потрібно змішати перетерті волоські горіхи, мед і інжир в рівних частинах і приймати натщесерце по одній столовій ложці.

  6. Корисні не тільки самі ядра горіха, а й листя дерева. Безпосередньо листя і препарати, зроблені на його основі, мають протизапальну властивість. Готується настій з однієї столової ложки листя горіха на одну склянку окропу, настоюється одну годину. Даний настій можна застосовувати при запаленнях порожнини рота.

Волоський горіх покращує чоловічу фертильність. Досить з'їдати всього 75 г горіхів, щоб поліпшити якість сперми і підвищити життєздатність сперматозоїдів.

Скільки потрібно з'їдати волоських горіхів в день ?

Фото: unsplash.com

Волоський горіх - корисний продукт, але при помірному вживанні. Дієтологи рекомендують з'їдати в день не більше 5 половинок горіхових ядер - цієї кількості достатньо, щоб отримати користь від волоського горіха і не нашкодити організму.

Але враховуйте, горіхи можуть викликати алергічну реакцію. Також горіх може бути небезпечний для людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту і печінки.

Волоський горіх високо калорійний (654 ккал в 100 г). Тому тим, хто дотримується дієти для схуднення варто обережно включати цей продукт в свій раціон.

Волоський горіх - не має собі рівних в природі за кількістю корисних властивостей. Включайте його в своє меню вже сьогодні, оскільки він є відмінним помічником в боротьбі з сезонними застудами і вірусами, які невблаганно атакують восени та взимку.

Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

З перших днів повномасштабного вторгнення багато українців добровільно взяли до рук зброю, щоб захистити країну. У той час документальне оформлення не було пріоритетом, тому довести участь у бойових діях згодом виявилося складно.

Проте з часом це питання врегулювали на законодавчому рівні. Тепер добровольці, які захищали Україну в період з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих формувань або відповідно до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Про те, як отримати статус УБД добровольцям та що для цього потрібно, розповідають експерти Юридичного Гончаренко центру. 

Головні тези:

  • Добровольці, які брали участь у обороні України під час війни, можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).
  • Статус УБД надається на підставі довідки від командира або начальника військової частини.
  • У випадку відсутності довідки, можна надати нотаріально завірені свідчення та медичні документи щодо отриманих поранень.
  • Для отримання статусу потрібно подати рапорт, заяву, довідки про участь у бойових діях та інші підтверджуючі документи до міжвідомчої комісії Мінветеранів.
  • У випадку відмови в наданні статусу, можна отримати безоплатну юридичну допомогу від Юридичного Гончаренко центру або гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги.

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Статус учасника бойових дій можуть отримати добровольці, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали участь в обороні України, але не були офіційно зараховані до військових формувань чи правоохоронних органів. Це громадяни, які у складі добровольчих формувань, взаємодіючи із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими силовими структурами, виконували завдання із захисту України, її населення та державних інтересів під час військової агресії рф. Визначення їхнього статусу регулюється Законом України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».

Хто надає статус УБД?

Міжвідомча комісія Мінветеранів розглядає матеріали щодо надання статусу учасника бойових дій. УБД надається на підставі довідки, яку видає командир або начальник військової частини, підрозділу Збройних Сил України чи інших військових формувань і правоохоронних органів, створених відповідно до закону.

А якщо такої довідки немає?

Якщо довідка відсутня, для отримання статусу УБД необхідно надати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Свідками мають бути щонайменше троє військовослужбовців, які вже отримали статус УБД, один із яких – командир підрозділу добровольця.

Якщо доброволець отримав поранення, контузію або каліцтво, що унеможливило подальше виконання завдань (за винятком випадків необережного поводження зі зброєю чи самокалічення), для отримання статусу УБД необхідно надати:

  • Свідчення щонайменше двох осіб, які брали участь у бойових діях у тому ж районі та в той самий період. Їхні підписи мають бути засвідчені нотаріально.

  • Медичні документи, що підтверджують отримане поранення, контузію чи каліцтво під час бойових дій.

«При цьому свідками можуть бути лише особи, які вже мають статус УБД або статус особи з інвалідністю внаслідок війни та можуть документально підтвердити свою участь у бойових діях у цей період», — пояснює директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Які документи слід подавати для отримання статусу УБД?

Перший крок – подати рапорт або заяву на ім’я керівництва щодо надання комплекту документів для присвоєння статусу УБД.

Другий крок. Керівництво організовує оформлення та видачу необхідних документів через кадрові підрозділи:

  • Довідки про безпосередню участь у бойових діях.

  • Один із підтверджувальних документів: витяг (копія) бойових донесень, записи з журналів бойових дій, копії польотних листів, матеріали службових розслідувань щодо отриманих поранень, контузій чи каліцтв.

  • За наявності – інші документи, що підтверджують виконання бойових (службових) завдань.

  • Для осіб, які перебували в полоні або були заручниками, – матеріали службового розслідування за фактом їх потрапляння в полон.

Третій крок. Звернення до міжвідомчої комісії Мінветеранів, яка розглядає документи та ухвалює рішення. Для цього потрібно подати:

  • Рапорт (заяву) щодо розгляду документів.

  • Зібрані довідки та підтверджувальні документи.

  • Згоду на обробку персональних даних.

  • Засвідчені копії сторінок паспорта (або ID-картки з документом про місце реєстрації).

  • Дві кольорові фотокартки 3×4 см (матовий папір, обличчя має займати 65-70% кадру).

Після подання всіх необхідних матеріалів комісія ухвалює рішення про надання статусу УБД або відмову.

Де отримати юридичну допомогу у разі відмови в наданні статусу?

За потреби оскаржити відмову в наданні статусу УБД добровольці можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.

Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?