Плоди фейхоа мають ароматну м'якоть, смак якої схожий одночасно на ананас, яблуко та м’яту. Та окрім оригінального смаку, фейхоа може похвалитися великим вмістом вітамінів та мінералів, необхідних нашому організму. Гід Онлайн розбирався, чим корисний фейхоа і чому потрібно їсти цей плід вічної молодості.
Що таке фейхоа – фрукт чи овоч?
Фото: envato.com
Почати слід з того, що фейхоа це екзотичний фрукт, який росте на невеличких деревах. Батьківщиною фейхоа є Південна Америка, зокрема такі країни, як Бразилія, Аргентина, Парагвай та Уругвай. Сьогодні фейхоа також вирощується у Новій Зеландії, Австралії, Азербайджані, Грузії та інших країнах з теплим кліматом.
Плоди фейхоа за формою схожі на курячі яйця. Вони мають щільну та гладку шкірку зеленого кольору. Всередині фрукта знаходиться соковита м’якоть, яка має доволі незвичний кисло-солодкий смак та віддає м’ятною свіжістю. Зерниста прозора желеподібна м'якоть фейхоа в якісь мірі схожа на інший екзотичний фрукт – гуаву.
Чим корисний фейхоа?
Фото: pexels.com
Фейхоа багатий клітковиною, яка покращує перистальтику кишківника та сприяє виділенню шлункового соку. Тому регулярне вживання цього фрукту покращує травлення. Також дієтологи рекомендують їсти фейхоа в якості профілактичного засобу від запорів та навіть більш серйозних недугів, таких як рак прямої кишки. Також цей фрукт допомагає при здутті живота.
Дослідження виявили й інші позитивні ефекти від вживання фейхоа на людський організм:
Зниження ризику серцево-судинних захворювань. У фрукті багато калію та натрію, а ці мінерали тонізують кровоносні судини та сприяють нормалізації артеріального тиску. Також у м’якоті міститься велика кількість вітаміну та B6, який запобігає ішемічній хворобі.
Зміцнення імунної системи. У чашці фейхоа міститься 82% денної норми вітаміну С. А аскорбінова кислота, як відомо, сприятливо діє на наш імунітет. Завдяки цьому антиоксиданту, підвищується здатність організму протистояти хвороботворним мікроорганізмам. Окрім цього, вітамін С нейтралізує канцерогени та вільні радикали.
Покращення пам’яті. Під впливом калію, фолатів та інших антиоксидантів покращується робота нервової системи. Завдяки фолієвій кислоті знижується ризик розвитку хвороби Альцгеймера, а калій сприяє кровообігу в мозку, що забезпечує кращу концентрацію уваги та зміцнення нейронних зв’язків.
Компенсація йододефіциту. У фейхоа багато йоду, нестача якого призводить до різних захворювань щитовидної залози, зокрема гіпотиреозу. Також при нестачі йоду погіршується увага та настрій.
Відновлення організму після травм. Завдяки поживним речовинам, що містяться ц цьому фрукті, організм скоріше регенерує після переломів, порізів та навіть пошкодження внутрішніх органів.
Зниження ваги. Фейхоа рекомендується їсти тим, хто вирішив сісти на дієту. Фрукт дуже ситний та чудово тамує голод, тому він допоможе швидко схуднути та не набрати зайві кілограми знову. До того ж, він пришвидшує метаболізм та виведення шлаків з організму.
Фейхоа радять їсти й вагітним жінкам. Під дією фолієвої кислоти забезпечується нормальне формування та розвиток дитини. Також фрукт запобігає виникненню анемії, яка характерна для вагітних, та підвищує рівень гемоглобіну в крові.
Як потрібно їсти фейхоа?
Фото: envato.com
Перед тим, як вживати фейхоа, потрібно пересвідчитися, що фрукт дозрілий. Для цього його потрібно злегка натиснути. Якщо він трохи прогинається – фрукт дозрів та буде смачним. Також не забудьте ретельно вимити плід.
Після цього розріжте його ножем вздовж навпіл. М’якоть має бути жовтуватого кольору, прозорою та желеподібною. Далі просто виїжте серединку чайною ложкою. Шкірку краще викинути.
Скільки на день можна з'їдати фейхоа?
Аби отримати максимум користі від фейхоа, дієтологи радять їсти не більше п’яти фруктів на день. Також з фейхоа можна робити різноманітні салати, варення та пюре.
Для цього фрукт потрібно очистити від шкірки, порізати та додати до нього цукор або мед. В день можна їсти не більше чотирьох столових ложок такого продукту. Враховуючи, що фейхоа містить багато вітаміну C, його передозування може викликати алергію.
Кому не варто їсти фейхоа?
Неможна вживати фейхоа людям з індивідуальною непереносимістю, адже в них можуть виникнути алергічні реакції. Окрім цього, не рекомендується їсти цей фрукт діабетикам, адже в ньому є досить велика доза цукру.
Ще одне протипоказання для вживання фейхоа – тиреотоксикоз (гіперфункція щитовидної залози).