День Незалежності України за традицією святкується 24 серпня. У 2020 році його відзначатимуть українці в 29-й раз. ONLINE.UA до свята підготував добірку найбільш незвичайних фактів про сучасну Україну, про які Ви могли не знати.
В Україні прийняли першу в світі Конституцію
Основний закон написав український козак Пилип Орлик в 1710 році. Перша українська Конституція мала назву «Конституція прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 році, а у Франції та Польщі - тільки в 1791.
Київ був одним з найбільших міст Європи
До руйнування в 1240 році Київ вважався одним з найбільших міст Європи. Площа української столиці в 50 разів більше Лондона і в 10 разів більше Парижа.
Найкоротша головна вулиця країни в Європі
Центральна вулиця Києва, Хрещатик, яка є головною вулицею України, вважається найкоротшою в Європі. Вона починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності і закінчується Бессарабською площею. Її довжина становить 1225 м.
Географічний центр Європи
Саме в Україні знаходиться географічний центр Європи. Він розташований в селищі Ділове на правому березі річки Тиси поблизу від відомого Карпатського біосферного заповідника в 20 км від міста Рахова. На Тисі проходить українсько-румунський кордон, а недалеко від неї стоїть стела з геодезичним знаком, на якому написано: "Постійне, точне, вічне місце". Географічний центр Європи в Україні встановлений у 1887 році. Це місце було вимірювано максимально точно за допомогою спецапарата зі шкалою меридіанів і паралелей, виготовленого в Австро-Угорщині.
Найпотужніший і літак у світі
В Україні створено найпотужніший і найбільший літак у світі - Ан-225 "Мрія", вага якого досягає 640 тонн. Українська "Мрія" може підняти в повітря вантаж вагою в 150 тонн або вмістити 80 легкових автомобілів. Довжина літака досягає 84 м, а висота - 18 м. Він довше найбільшого з "Боїнгів" на 8 м.
Найглибша станція метро в світі
Станція метро "Арсенальна", яка розташована на Святошинсько-Броварській лінії в підземці Києва, йде в глибину на 105,5 метрів. За рахунок цього вона є найглибшою в світі.
Один з найбільш відвідуваних McDonald's в світі
Київський ресторан швидкого харчування McDonald's, розташований біля залізничного вокзалу, є одним з найбільш відвідуваних у світі. Він входить до трійки найбільш відвідуваних закладів мережі з 33 тисяч ресторанів фаст-фуду мережі McDonald's.
Українська пісня - символ Різдва у всьому світі
Найвідомішою в світі різдвяною піснею є Carol of the Bells або Ring Christmas Bells, яка отримала всесвітню популярність в музичній обробці українського композитора Миколи Леонтовича. У мережі різні виконання Щедрика набирають мільйони переглядів.
Світовий рекорд зі стрибків з жердиною
Український легкоатлет Сергій Бубка 31 липня 1994 року встановив світовий рекорд, зробивши стрибок з жердиною на 6,14 м. До сих пір цей рекорд ніхто не перевершив.
Найдовший духовий музичний інструмент в світі
Українська трембіта є найдовшим музичним інструментом в світі. Трембіта є дерев'яною трубу довжиною до чотирьох метрів і діаметром близько 30 мм, що розширюється в розтрубі. Мелодію трембіти чутно на відстані 10 кілометрів.
У світі є шість лавр, три з них - в Україні
Лавра - це великий багатолюдний монастир, привілейоване місце. Подібний статус може отримати далеко не кожна обитель. У світі називатися лаврою мають право лише шість монастирів. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, Свято-Успенська Лавра в Почаєві і Святогірська Свято-Успенська Лавра в Донецькій області.
Український письменник - самий прославлений в світі
Український письменник Тарас Шевченко є самим прославленим в усьому світі. Йому спорудили 1 384 пам'ятника, 1256 з яких розміщені в Україні. Для порівняння - російському поету Олександру Пушкіну в світі спорудили не більше 300 монументів.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у неділю і понеділок, 23 та 24 серпня, в Києві перекриють рух на кількох центральних вулицях. Обмеження руху по центру Києва пов’язано з проведенням заходів на День Незалежності 2020