День незалежності України 2019: привітання у віршах і прозі, листівки і картинки
Категорія
Стиль життя
Дата публікації

День незалежності України 2019: привітання у віршах і прозі, листівки і картинки

День незалежності України 2019: привітання у віршах і прозі, листівки і картинки
Джерело:  online.ua

24 серпня 2019 року українці святкують головне державне свято — День незалежності України. Незалежність країни була проголошена в 1991 році, а вже в наступному — 24 серпня стали вважати офіційною датою святкування Дня незалежності держави.

Свято відзначають у всіх українських містах, проте наймасштабніші заходи організовуються в Києві. У їх числі — військовий парад, на який з усієї України з'їжджаються охочі взяти участь в грандіозному святі і своїми очима побачити демонстрацію потужної військової техніки (у 2018 році її число на параді досягло 250 одиниць!) і майстерність асів військово-повітряних сил України.

Для українців це свято одне з найулюбленіших. Це привід згадати про те, як важливо цінувати свою рідну землю, вірити в щасливе майбутнє, не зупинятися на шляху до успіху, сміливо долаючи перешкоди.

Не забудьте привітати своїх друзів, колег і сім'ю з набуттям Україною самостійності, свободи і недоторканності території, побажати їм благополуччя і процвітання. Ми зібрали для вас топову добірку привітань у віршах і прозі, барвистих картинок і листівок.

Привітання у віршах і прозі, святкові листівки та картинки

Привітання з Днем незалежності України у віршах:

Сьогодні в Україні свято –

День Незалежності настав!

Бажаю, щоб вона була багата

На безліч добрих та корисних справ!

***

Святковий день — двадцять четверте серпня,

Так хочеться усмішок і пісень.

Віднині Україна незалежна.

Запам`ятайте, люди, світлий день!

Здійснилась давня заповітна мрія,

Бажання і надія поколінь.

Це почуття свободи серце гріє

І піднімає думи височінь.

***

Украина, Украина, Украина ты моя.

Всюду нивы золотые и бескрайние поля.

Долгим, долгим будет путь,

Но нам с него не повернуть.

Много бед ты пережила

И наконец свободу обрела.

В День независимости хотим мы пожелать.

Тебе великою державой стать.

***

Поздравляем Украину,

«Незалежную країну»,

В независимость всегда

Твердо верила страна,

За нее страдали люди,

И в нее мы верить будем,

Молодые украинцы,

Патриоты мы страны!

Голубой и желтый флаг,

И трезубец — вот наш знак,

Знаем, верим и гордимся —

В Украине кто родился!

***

Главнейший праздник Украины —

День независимости, вас

Мы поздравляем, веры, силы

Желаем в этот славный час.

Любви, патриотизма, веры...

Ее и дважды пожелать

Не грех, сбылось бы, в самом деле,

Чтоб нам всем в счастье поживать.

Чтоб хорошо не на бумаге,

А в жизни было всё у всех,

Пускай политики не маги,

Но верим, темный минул век.

Привітання з Днем незалежності України у прозі

С Днем yезависимости Украины! Пусть этот чудесный праздник придаст вам много сил и творческих достижений во имя процветания нашей свободолюбивой Родины! Пусть невероятная любовь к родной земле никогда не угаснет в сердце.

***

Да здравствует свободный народ! Процветания, здоровья, крепости, богатства Украине! Пусть ваши семьи всегда будут сплоченными, столы – полными, праздники – веселыми, соседи – чуткими, а друзья – искренними

***

По случаю годовщины Независимости желаю силы, правды, мира и согласия! Пусть каждый грядущий день будет наполнен радостными мгновениями! Вдохновения всем украинцам, счастья и гармонии! Тепла и новых достижений! Любите Украину всем сердцем! Любите ее просторы, ее язык, ее ветер, ее травы... С Днем независимости!

***

Бажаємо вам неймовірного щастя, багато добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає тернистий шлях до нового життя, до кращого прийдешнього! З Днем незалежності України Вас!

Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

З перших днів повномасштабного вторгнення багато українців добровільно взяли до рук зброю, щоб захистити країну. У той час документальне оформлення не було пріоритетом, тому довести участь у бойових діях згодом виявилося складно.

Проте з часом це питання врегулювали на законодавчому рівні. Тепер добровольці, які захищали Україну в період з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих формувань або відповідно до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Про те, як отримати статус УБД добровольцям та що для цього потрібно, розповідають експерти Юридичного Гончаренко центру. 

Головні тези:

  • Добровольці, які брали участь у обороні України під час війни, можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).
  • Статус УБД надається на підставі довідки від командира або начальника військової частини.
  • У випадку відсутності довідки, можна надати нотаріально завірені свідчення та медичні документи щодо отриманих поранень.
  • Для отримання статусу потрібно подати рапорт, заяву, довідки про участь у бойових діях та інші підтверджуючі документи до міжвідомчої комісії Мінветеранів.
  • У випадку відмови в наданні статусу, можна отримати безоплатну юридичну допомогу від Юридичного Гончаренко центру або гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги.

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Статус учасника бойових дій можуть отримати добровольці, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали участь в обороні України, але не були офіційно зараховані до військових формувань чи правоохоронних органів. Це громадяни, які у складі добровольчих формувань, взаємодіючи із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими силовими структурами, виконували завдання із захисту України, її населення та державних інтересів під час військової агресії рф. Визначення їхнього статусу регулюється Законом України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».

Хто надає статус УБД?

Міжвідомча комісія Мінветеранів розглядає матеріали щодо надання статусу учасника бойових дій. УБД надається на підставі довідки, яку видає командир або начальник військової частини, підрозділу Збройних Сил України чи інших військових формувань і правоохоронних органів, створених відповідно до закону.

А якщо такої довідки немає?

Якщо довідка відсутня, для отримання статусу УБД необхідно надати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Свідками мають бути щонайменше троє військовослужбовців, які вже отримали статус УБД, один із яких – командир підрозділу добровольця.

Якщо доброволець отримав поранення, контузію або каліцтво, що унеможливило подальше виконання завдань (за винятком випадків необережного поводження зі зброєю чи самокалічення), для отримання статусу УБД необхідно надати:

  • Свідчення щонайменше двох осіб, які брали участь у бойових діях у тому ж районі та в той самий період. Їхні підписи мають бути засвідчені нотаріально.

  • Медичні документи, що підтверджують отримане поранення, контузію чи каліцтво під час бойових дій.

«При цьому свідками можуть бути лише особи, які вже мають статус УБД або статус особи з інвалідністю внаслідок війни та можуть документально підтвердити свою участь у бойових діях у цей період», — пояснює директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Які документи слід подавати для отримання статусу УБД?

Перший крок – подати рапорт або заяву на ім’я керівництва щодо надання комплекту документів для присвоєння статусу УБД.

Другий крок. Керівництво організовує оформлення та видачу необхідних документів через кадрові підрозділи:

  • Довідки про безпосередню участь у бойових діях.

  • Один із підтверджувальних документів: витяг (копія) бойових донесень, записи з журналів бойових дій, копії польотних листів, матеріали службових розслідувань щодо отриманих поранень, контузій чи каліцтв.

  • За наявності – інші документи, що підтверджують виконання бойових (службових) завдань.

  • Для осіб, які перебували в полоні або були заручниками, – матеріали службового розслідування за фактом їх потрапляння в полон.

Третій крок. Звернення до міжвідомчої комісії Мінветеранів, яка розглядає документи та ухвалює рішення. Для цього потрібно подати:

  • Рапорт (заяву) щодо розгляду документів.

  • Зібрані довідки та підтверджувальні документи.

  • Згоду на обробку персональних даних.

  • Засвідчені копії сторінок паспорта (або ID-картки з документом про місце реєстрації).

  • Дві кольорові фотокартки 3×4 см (матовий папір, обличчя має займати 65-70% кадру).

Після подання всіх необхідних матеріалів комісія ухвалює рішення про надання статусу УБД або відмову.

Де отримати юридичну допомогу у разі відмови в наданні статусу?

За потреби оскаржити відмову в наданні статусу УБД добровольці можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.

Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?