Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Міжнародний день стоматолога: цікаві факти та оригінальні привітання зі святом

Джерело:  online.ua
Міжнародний день стоматолога

9 лютого 2024 року лікарі стоматологи в усьому світі відзначають професійне свято - Міжнародний день стоматолога. Це свято всіх майстрів зубної справи - від ортодонта до хірурга. Тож Гід Онлайн зібрав цікаві факти про це свято та підготував оригінальні привітання з Днем стоматолога - вірші, картинки, побажання своїми словами та короткі смс.

Коли День стоматолога у 2024 році?

з днем стоматолога фото
Фото: envato.com

В Україні День стоматолога святкують 9 лютого щорічно. У 2024 році цей день припадає на п’ятницю.

Міжнародний день стоматолога — професійне свято лікарів, що займаються лікуванням ротової порожнини. До них відносять не лише дантистів, а і їх асистентів, помічників, студентів медичних ВНЗ та викладачів. Метою свята є підкреслити важливість професії та подякувати спеціалістам за їх тяжку працю. А також – нагадати звичайним людям про важливість профілактичних оглядів. Бо, як добре відомо, з будь-якими проблемами тим простіше боротися, чим раніше їх було виявлено.

Чому День стоматолога 9 лютого?

Дата святкування Дня стоматолога вибрана не випадково. Пов’язана вона зі святою Аполлонією Александрійською. Вважається, що вона прийняла мученицьку смерть. Для того, щоб жінка зреклася християнства, їй виривали зуби, а потім спалили на багатті.

Сталося це 9 лютого. Саме Апполонію Александрійську за її подвиги було обрано покровителькою зубного болю. Вважається, що свята допомагає всім, у кого болять зуби. В народі існує одне повір’я: щоб вгамувати зубний біль, достатньо лише згадати ім’я святої.

Однак окрім 9 лютого Міжнародний день стоматолога визначається ще й 6 травня. Так, це два свята з однаковою назвою, майже однаковою метою та традиціями, тільки пов’язані з різними історичними подіями. До речі, це також символічно, бо вважається, що про стоматологів потрібно згадувати як раз 2 рази на рік, відвідуючи їх в рамках профілактичних візитів.

Як святкують День стоматолога в Україні?

В Україні День стоматолога стали святкувати не так давно - з 1993 року. У свята немає офіційного статусу і конкретних правил святкування не визначено.

У День стоматолога деякі клініки, щоб наголосити на важливості регулярних оглядів, влаштовують безкоштовні огляди для всіх бажаючих. Це допомагає людям дізнатися про проблеми ротової порожнини та визначити правильні шляхи лікування. Багато практикуючих стоматологів та викладачів проводять безкоштовні лекції та практичні заняття для своїх колег та студентів, щоб поділитися досвідом.

Але для звичайних людей це слушна нагода трохи більше дізнатися про те, як саме працюють сучасні стоматологи. Це важливо, оскільки в старшого покоління до сих пір в пам’яті живі жахи «совкової стоматології», з її лікуванням без анестезії, пломбами, що вилітають через день, та сервісом рівня «добре, що хоч не побили додатково». Тепер все на декілька порядків краще, спокійніше та безпечніше. І дорожче. Набагато дорожче. Але ж краще заплатити пару тисяч зараз, щоб позбутися карієсу, ніж від 10 тисяч за встановлення нового зуба, якого цей карієс знищить, якщо ви з ним нічого не будете робити.

9 лютого, в День стоматолога, потрібно щиро привітати всіх, хто причетний до цього свята. Варто сказати слова подяки за таку важку роботу та побажати майбутніх кар’єрних звершень. Можна зробити це особисто чи надіслати листівку.

Привітання з Днем стоматолога - вірші

 Картинки з Днем стоматолога

Стоматолог — кращий лікар
Карієсу він не боїться
Легко шліфує і пломбує
Зуби нам на радість.

Ми його вітаємо
З професійним святом
Вдячних клієнтів бажаємо
Та швидкого кар‘єрного росту!

***
Король зубов и бог коронок,
Конечно, доктор — стоматолог!
Людских улыбок повелитель
И зубной боли укротитель!

Пусть будет легкою рука,
Что ставит пломбы на века,
Пусть кариес тебя боится,
С международным днем дантиста!

***

Ви — наші рятувальники
Від зубного болю.
Ой як ми вам вдячні
Тепер з карієсом будемо обачні.

Вас, стоматологи, вітаємо
І від щирого серця бажаємо
Більше радісних моментів
І спокійних пацієнтів!

Міжнародний день стоматолога - картинки

Зі святом професійним
Стоматологів ми вітаємо!
І від усього серця
Щиро їм бажаємо

Більше витримки, терпіння
Удачі та везіння.
Хай пацієнти за допомогу дякують
Та гроші у кишені подзенькують.

***

Стоматолог — всё для нас!
Много зубиков он спас.
Пусть всегда ваша работа
Будет радостью для вас.

Креативных вам идей,
Солнечных, успешных дней,
Чтобы ваши пациенты
Улыбались до ушей!

***

З міжнародним днем дантиста
Світ увесь вітає щиро
Бо звання це дуже горде
Поважаємо ми сильно!

Хочемо всім стоматологам побажати
Гарних пацієнтів і хорошої зарплати
Натхнення, сили та наснаги
Ви — справжні трудяги!

З Днем стоматолога - побажання своїми словами

 Привітання з Днем стоматолога - картинки

Вітаю з Днем стоматолога! Бажаю, щоб всі пацієнти мали широку та білосніжну посмішку та будуть щиро вдячні тобі. Хай ваша професійна діяльність буде сповнена позитиву та нових досягнень. Гарного настрою, любові до роботи та менше професійного вигоряння.

***

Сьогодні ми святкуємо професійне свято справжніх супергероїв. Їх бояться карієс та пародонтоз. Щиро вітаємо наших героїв та бажаємо не полишати боротьбу зі страшними злодіями та вправно орудувати професійними інструментами. Хай ваша робота приносить справжнє задоволення, а пацієнти дарують гарний настрій.

***

Наші дорогі творці гарних посмішок, щиро вітаємо вас професійним святом! Ми бажаємо вам міцного здоров’я, нових досягнень та звершення всіх мрій. Хай ваші пацієнти мають найкращі усмішки та довіряють своє здоров’я вам.

***

Вітаємо з професійним святом шановних стоматологів та дантистів. Хай життя та професійна діяльність завжди будуть сповнені позитиву та гармонії. Ми вдячні вам за вашу складну роботу та гарні посмішки, які ви даруєте світу. Зі святом!

***

Хай у цей день для вас засяють найяскравіші усмішки ваших пацієнтів. А їх вдячність та довіра дарують мотивацію на майбутню роботу. Бажаємо здоров’я, щастя та достатку в домі. З щирого серця вітаємо з Міжнародним днем стоматолога!

СМС-привітання з Днем стоматолога

 З Днем стоматолога 2024 - картинка

З професійним святом
Щиро вітаю, дантисте!
І хай як вогню боїться
Страшний карієс тебе!

***

З днем стоматолога вітаю
Бажаю натхнення і більше сил
Щоб карієс швидко побороти
Та врятувати цілий світ.

***

Низький уклін вам, лікарі
За наші зуби здорові
З професійним святом
Ми вітаємо вас щиро!

***

Стоматологів сьогодні
Вітаємо з важливим днем,
У подяку за гарну посмішку,
Щирі привітання ми несем!

***

Сьогодні свято своє справляють
Всі стоматологи Землі.
І я їм гордо побажаю
Любити всі зуби, як свої!

Висновок

А взагалі, Міжнародний день стоматолога – ще й привід згадати про те, що за своїми зубами обов’язково потрібно слідкувати. І хоча б раз на рік проходити повне обстеження ротової порожнини, яке, до речі, являється безкоштовним навіть в деяких приватних поліклініках. Оскільки навіть там підтримують державні оздоровчі програми, що стосуються саме профілактичних оглядів. Тож не обмежуйтеся лише привітаннями з днем стоматолога знайомих лікарів – запишіться на огляд!

Категорія
ТехноГід Онлайн
Дата публікації

Українська альтернатива Starlink: як це працюватиме і коли запустять

Українська альтернатива Starlink: як це працюватиме і коли запустять

Компанія Stetman уклала ліцензійну угоду з Requtech (Швеція) на серійне виробництво потужних супутникових терміналів, функціонал яких за багатьма параметрами схожий на Starlink. Як повідомляють новини України, завдяки цьому рішенню в країні з'явиться не лише альтернатива Starlink, а й власне високотехнологічне виробництво.

Про компанію Stetman

Основний напрям діяльності компанії Stetman — проєктування, виготовлення, вдосконалення та подальше технічне обслуговування військових систем та комерційних платформ, сумісних із супутниками GEO та LEO.

Компанія займається створенням та обслуговуванням комерційних систем на базі Resa, Kymeta, Intellian, Starlink, а також військових терміналів UASAT, STARMOD. Фахівці прогнозують, що за пів року Stetman запустить і налагодить виробничі потужності, здатні забезпечити випуск від 2 000 до 10 000 терміналів на місяць. У ліцензійній угоді немає обмежень щодо обсягу виробництва.

Устаткування вже сертифіковане, що дозволяє українському виробнику суттєво скоротити терміни запуску та супутні витрати. Масштабне виробництво в країні прискорить темпи розширення угруповання супутників системи OneWeb. Stetman вже отримує безліч пропозицій від інвесторів, які готові надати додаткове фінансування для запуску супутникових систем на користь України.

Перспективи ліцензійної угоди

Підписання договору представники Stetman називають знаковою подією. Сучасні супутникові термінали будуть вироблятися на основі Resa та працюватимуть у єдиній мережі OneWeb. Вони позиціонуються як гідна альтернатива обладнанню Starlink. За словами керівника Stetman, шведські партнери передадуть українській стороні технічну документацію, а також нададуть права на самостійне та повноцінне виробництво супутникових терміналів за власною технологією.

Завдяки підписаній угоді:

  • В Україні будуть виробляти альтернативу Starlink;

  • Створення плоских передових терміналів, схожих на LEO Intellian OneWeb та автомобільний Starlink від STARMOD, дозволить задовольнити внутрішні потреби ринку;

  • У перспективі заплановано експорт продукції за кордон для посилення супутникової інфраструктури Європи.

Виробник адаптує термінал під внутрішні потреби, додасть власні компоненти та забезпечить захист. Устаткування матиме унікальний дизайн. Функціонально термінал Resa схожий на пристрої Starlink, але має меншу швидкість передачі даних (5/50 Mbps проти 20/200 Mbps у Starlink). Однак, на думку фахівців, цієї швидкості цілком достатньо для виконання завдань у сфері безпеки.

Сьогодні системи OneWeb коштують дорожче, ніж Starlink, але розвиток технологій та нарощування виробничих потужностей здатні кардинально змінити ситуацію. Представники Stetman не вважають за доцільне відмовлятися від співпраці зі Starlink. На їхню думку, необхідно налагодити виробництво резервних систем та забезпечити належне фінансування для розвитку обох мереж.

Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

З перших днів повномасштабного вторгнення багато українців добровільно взяли до рук зброю, щоб захистити країну. У той час документальне оформлення не було пріоритетом, тому довести участь у бойових діях згодом виявилося складно.

Проте з часом це питання врегулювали на законодавчому рівні. Тепер добровольці, які захищали Україну в період з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих формувань або відповідно до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Про те, як отримати статус УБД добровольцям та що для цього потрібно, розповідають експерти Юридичного Гончаренко центру. 

Головні тези:

  • Добровольці, які брали участь у обороні України під час війни, можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).
  • Статус УБД надається на підставі довідки від командира або начальника військової частини.
  • У випадку відсутності довідки, можна надати нотаріально завірені свідчення та медичні документи щодо отриманих поранень.
  • Для отримання статусу потрібно подати рапорт, заяву, довідки про участь у бойових діях та інші підтверджуючі документи до міжвідомчої комісії Мінветеранів.
  • У випадку відмови в наданні статусу, можна отримати безоплатну юридичну допомогу від Юридичного Гончаренко центру або гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги.

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Статус учасника бойових дій можуть отримати добровольці, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали участь в обороні України, але не були офіційно зараховані до військових формувань чи правоохоронних органів. Це громадяни, які у складі добровольчих формувань, взаємодіючи із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими силовими структурами, виконували завдання із захисту України, її населення та державних інтересів під час військової агресії рф. Визначення їхнього статусу регулюється Законом України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».

Хто надає статус УБД?

Міжвідомча комісія Мінветеранів розглядає матеріали щодо надання статусу учасника бойових дій. УБД надається на підставі довідки, яку видає командир або начальник військової частини, підрозділу Збройних Сил України чи інших військових формувань і правоохоронних органів, створених відповідно до закону.

А якщо такої довідки немає?

Якщо довідка відсутня, для отримання статусу УБД необхідно надати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Свідками мають бути щонайменше троє військовослужбовців, які вже отримали статус УБД, один із яких – командир підрозділу добровольця.

Якщо доброволець отримав поранення, контузію або каліцтво, що унеможливило подальше виконання завдань (за винятком випадків необережного поводження зі зброєю чи самокалічення), для отримання статусу УБД необхідно надати:

  • Свідчення щонайменше двох осіб, які брали участь у бойових діях у тому ж районі та в той самий період. Їхні підписи мають бути засвідчені нотаріально.

  • Медичні документи, що підтверджують отримане поранення, контузію чи каліцтво під час бойових дій.

«При цьому свідками можуть бути лише особи, які вже мають статус УБД або статус особи з інвалідністю внаслідок війни та можуть документально підтвердити свою участь у бойових діях у цей період», — пояснює директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Які документи слід подавати для отримання статусу УБД?

Перший крок – подати рапорт або заяву на ім’я керівництва щодо надання комплекту документів для присвоєння статусу УБД.

Другий крок. Керівництво організовує оформлення та видачу необхідних документів через кадрові підрозділи:

  • Довідки про безпосередню участь у бойових діях.

  • Один із підтверджувальних документів: витяг (копія) бойових донесень, записи з журналів бойових дій, копії польотних листів, матеріали службових розслідувань щодо отриманих поранень, контузій чи каліцтв.

  • За наявності – інші документи, що підтверджують виконання бойових (службових) завдань.

  • Для осіб, які перебували в полоні або були заручниками, – матеріали службового розслідування за фактом їх потрапляння в полон.

Третій крок. Звернення до міжвідомчої комісії Мінветеранів, яка розглядає документи та ухвалює рішення. Для цього потрібно подати:

  • Рапорт (заяву) щодо розгляду документів.

  • Зібрані довідки та підтверджувальні документи.

  • Згоду на обробку персональних даних.

  • Засвідчені копії сторінок паспорта (або ID-картки з документом про місце реєстрації).

  • Дві кольорові фотокартки 3×4 см (матовий папір, обличчя має займати 65-70% кадру).

Після подання всіх необхідних матеріалів комісія ухвалює рішення про надання статусу УБД або відмову.

Де отримати юридичну допомогу у разі відмови в наданні статусу?

За потреби оскаржити відмову в наданні статусу УБД добровольці можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.

Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?