Введення прикорму дитині - хвилююче питання для мам, а особливо для бабусь, які готові з першого дня життя нагодувати немовля котлетами, щоб не був малюк голодним. Але до знайомства дитини з новою їжею потрібно підходити розумно і з урахуванням всіх принципів сучасної педіатрії. Онлайн Гід для Мам розібрався, коли вводити перший прикорм і що можна давати дитині, щоб не було проблем.
Суворих правил щодо термінів введення прикорму дитині не існує. Тут важливо орієнтуватися на готовність малюка до знайомства з новою їжею. Адже головне завдання прикорму - не наситити дитину, а викликати в неї харчової інтерес. Також введення прикорму не означає припинення грудного вигодовування.
Коли починати прикорм дитини?
Фото: envato.com
Раніше вважалося, що перший прикорм потрібно вводити з 4,5 до 6 місяців. Зараз же сучасні педіатри та ВООЗ зійшлися на думці, що прикорм варто вводити з 6 місяців і не раніше.
До знайомства нової їжі дитина повинна бути готовою. На цю готовність вказує наступне:
дитина вміє сидіти з підтримкою,
малюк цікавиться їжею і тягнеться до неї,
немає проблем з основним харчуванням,
дитина може тримати в руці ложку.
Що можна давати в перший прикорм?
Фото: envato.com
Оптимальним продуктом для першого прикорму вважаються каші або овочі. Страва має бути монокомпонентною - один вид каші або пюре з одного овоча.
Приклад овочевого прикорму:
Відваріть кабачок або цвітну капусту, розімніть вилкою (блендером) і розведіть овочевим відваром. У перший раз дайте 1/2 ч. ложки. Якщо у дитини з’явилися симптоми алергії, то за наступні 2 тижні обсяг порції пюре доведіть до 100 г.
Перший прикорм - каша:
З каш на перший прикорм краще вводити безглютенові види - рисова, гречана, кукурудзяна. Не варто пропонувати дитині кашу з кількох злаків. У разі виникнення алергії не буде можливості правильно виявити причину.
Пам'ятайте, прикорм дається до годування грудьми чи сумішшю. В раціон дитини нові продукти вводяться по одному. Лише після того, як один продукт повністю введений, можна приступати до введення нового - це можна робити приблизно через місяць.
До 8 місяців, після знайомства дитини з овочами і кашами, можна вводити в меню м'ясо і фрукти. Починати краще з кролика, індички, телятини, яблука, банана, груш. Вводьте нові продукти по принципу першого прикорму - починайте з 0, 5 ч. ложки і рівномірно протягом 2 тижнів дійдіть до 30 г.
Якщо проблем з прикормом не виникає, з 8 місяців можна починати знайомити дитину з напівтвердою їжею - так у малюка будуть розвиватися жувальні навички, а майбутньому він не буде відмовлятися від твердої їжі. Можна відварені овочі та фрукти нарізати на невеликі кубики і пропонувати дитині. Таким чином у малюка буде не тільки посилюватися харчової інтерес до продуктів, але і розвиватися дрібна моторика та координація очей, рук і рота.
10 правил прикорму від доктора Комаровського - відео
Корисні поради при введенні першого прикорму
Малюк відмовляється від прикорму - це свідчить про те, що він не готовий ще до знайомства з новою їжею. Не поспішайте і запасіться терпінням. Відкладіть введення прикорму на кілька днів і продемонструйте дитині на особистому прикладі, що запропонований вами продукт - дійсно смачний.
При відмові дитини їсти з ложки не намагайтеся будь-яким способом нагодувати її прикормом, наприклад, з пляшечки. Мета прикорму - не нагодувати, а викликати інтерес у дитини до самого процесу прийому їжі.
Пограйте з дитиною за столом - дозвольте малюкові досліджувати кожен міліметр ложки, постукайте по тарілці, помацати їжу на дотик. Так, в їжі буде все - і малюк, і все навколо нього, але такий процес його точно захопить і наступного прикорму дитина буде чекати з нетерпінням.
Нехай ваш малюк росте здоровим!