Харчування під час вагітності — що не можна їсти, а що потрібно
Категорія
Онлайн Гід для Мам
Дата публікації

Харчування під час вагітності — що не можна їсти, а що потрібно

Харчування під час вагітності — що не можна їсти, а що потрібно
Джерело:  online.ua

Коли в житті жінки відбувається диво - зароджується інше життя, у неї з'являється прагнення оберігати себе від зовнішніх впливів з більшою силою. Одним з головних чинників здорового розвитку малюка є харчування його мами. Онлайн Гід для Мам розповідає, як потрібно харчуватися вагітним і чого бажано уникати в своєму раціоні.

Найголовніше, що повинна знати майбутня мама - ні в якому разі під час вагітності не можна сідати на сувору дієту. Слід дотримуватися рекомендацій по харчуванню, що сприяють сприятливому розвитку малюка.

Що корисно їсти під час вагітності?

Фото: envato.com

Організм жінки повинен завжди мати вітамінний і мінеральний баланс. Залежно від того, на якому триместрі знаходиться виношування малюка, даний баланс буде варіюватися в користь бажаних продуктів. Необхідно стежити за раціоном матері, щоб:

  • Функціонування материнського організму було в межах норми;

  • Початкові потреби і харчування ембріона були задоволені;

  • Формувалася і росла плацента;

  • Збільшувалися молочні залози;

  • Лактація була тривалою і достатньою.

Дисбаланс в харчуванні матері згубно впливає на закладку розумових і фізичних здібностей дитини, в тому числі на формування аномалій і вад розвитку, слабкого імунітету, зниженого інтелекту і зниження тривалості життя.

В меню вагітної важливо включити продукти, що містять:

  • кальцій - молоко і молочні продукти, яйця, сири, горіхи;

  • фолієву кислоту - шпинат, зелень, авокадо, броколі, буряк;

  • залізо і йод - м'ясо, морська капуста, яловича печінка, мідії, устриці, щавель, йодована сіль.

Що не можна їсти під час вагітності?

Фото: envato.com

Багато вагітні жінки вважають, що якщо вони завагітніли, то їм можна все. Такої думки не варто дотримуватися в харчуванні, так як це також може перерости в негативний вплив на організм матері і дитини.

1. Нерегулярність споживання їжі

Протягом дня харчування матері має бути рівномірним і повноцінним, при цьому без переїдання. При регулярному харчуванні організм не буде запасати енергію у вигляді жиру і травлення буде в нормі.

2. Нічні переїдання

Вночі відбувається уповільнення обмінних процесів. Поступаюча «нічна» їжа створює додаткове навантаження на шлунково-кишковий тракт. Як бути? Якщо все-таки їсти хочеться, то від почуття голоду можна позбутися, вживши чай або кефір.

3. Сухом'ятка

Організм жінки під час вагітності мішень для розвитку хвороб. Сухомятка сприяє розвитку гастриту і виразок шлунка. Краще включити в раціон нежирні супи і бульйони.

4. Ранок без сніданку

Процеси метаболізму необхідно запускати щоранку сніданком і вагітній жінці обов'язково потрібно, щоб з самого ранку процеси в організмі запустилися планомірно.

5. Гостра їжа

Гострі продукти порушують згортання крові. Якщо є проблеми з кровообігом, сечовипусканням або шлунково-кишковим трактом, то гострі інгредієнти слід виключити.

Вагітним не можна їсти:

  • жирні і смажені страви - можуть викликати печію;

  • газовані напої і кава - вони перешкоджають накопиченню мікроелементів в організмі;

  • соління та прянощі - вони можуть стати причиною порушення роботи нирок і виведення рідини з організму;

  • напівфабрикати - містять багато шкідливих для організму солей, консервантів, жирів і спецій.

Пам'ятайте, правильне харчування матері - запорука здорового розвитку малюка. Їжте корисні продукти  заради сприятливого перебігу вагітності і здоров'я дитини.

Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

З перших днів повномасштабного вторгнення багато українців добровільно взяли до рук зброю, щоб захистити країну. У той час документальне оформлення не було пріоритетом, тому довести участь у бойових діях згодом виявилося складно.

Проте з часом це питання врегулювали на законодавчому рівні. Тепер добровольці, які захищали Україну в період з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих формувань або відповідно до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Про те, як отримати статус УБД добровольцям та що для цього потрібно, розповідають експерти Юридичного Гончаренко центру. 

Головні тези:

  • Добровольці, які брали участь у обороні України під час війни, можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).
  • Статус УБД надається на підставі довідки від командира або начальника військової частини.
  • У випадку відсутності довідки, можна надати нотаріально завірені свідчення та медичні документи щодо отриманих поранень.
  • Для отримання статусу потрібно подати рапорт, заяву, довідки про участь у бойових діях та інші підтверджуючі документи до міжвідомчої комісії Мінветеранів.
  • У випадку відмови в наданні статусу, можна отримати безоплатну юридичну допомогу від Юридичного Гончаренко центру або гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги.

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Статус учасника бойових дій можуть отримати добровольці, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали участь в обороні України, але не були офіційно зараховані до військових формувань чи правоохоронних органів. Це громадяни, які у складі добровольчих формувань, взаємодіючи із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими силовими структурами, виконували завдання із захисту України, її населення та державних інтересів під час військової агресії рф. Визначення їхнього статусу регулюється Законом України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».

Хто надає статус УБД?

Міжвідомча комісія Мінветеранів розглядає матеріали щодо надання статусу учасника бойових дій. УБД надається на підставі довідки, яку видає командир або начальник військової частини, підрозділу Збройних Сил України чи інших військових формувань і правоохоронних органів, створених відповідно до закону.

А якщо такої довідки немає?

Якщо довідка відсутня, для отримання статусу УБД необхідно надати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Свідками мають бути щонайменше троє військовослужбовців, які вже отримали статус УБД, один із яких – командир підрозділу добровольця.

Якщо доброволець отримав поранення, контузію або каліцтво, що унеможливило подальше виконання завдань (за винятком випадків необережного поводження зі зброєю чи самокалічення), для отримання статусу УБД необхідно надати:

  • Свідчення щонайменше двох осіб, які брали участь у бойових діях у тому ж районі та в той самий період. Їхні підписи мають бути засвідчені нотаріально.

  • Медичні документи, що підтверджують отримане поранення, контузію чи каліцтво під час бойових дій.

«При цьому свідками можуть бути лише особи, які вже мають статус УБД або статус особи з інвалідністю внаслідок війни та можуть документально підтвердити свою участь у бойових діях у цей період», — пояснює директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Які документи слід подавати для отримання статусу УБД?

Перший крок – подати рапорт або заяву на ім’я керівництва щодо надання комплекту документів для присвоєння статусу УБД.

Другий крок. Керівництво організовує оформлення та видачу необхідних документів через кадрові підрозділи:

  • Довідки про безпосередню участь у бойових діях.

  • Один із підтверджувальних документів: витяг (копія) бойових донесень, записи з журналів бойових дій, копії польотних листів, матеріали службових розслідувань щодо отриманих поранень, контузій чи каліцтв.

  • За наявності – інші документи, що підтверджують виконання бойових (службових) завдань.

  • Для осіб, які перебували в полоні або були заручниками, – матеріали службового розслідування за фактом їх потрапляння в полон.

Третій крок. Звернення до міжвідомчої комісії Мінветеранів, яка розглядає документи та ухвалює рішення. Для цього потрібно подати:

  • Рапорт (заяву) щодо розгляду документів.

  • Зібрані довідки та підтверджувальні документи.

  • Згоду на обробку персональних даних.

  • Засвідчені копії сторінок паспорта (або ID-картки з документом про місце реєстрації).

  • Дві кольорові фотокартки 3×4 см (матовий папір, обличчя має займати 65-70% кадру).

Після подання всіх необхідних матеріалів комісія ухвалює рішення про надання статусу УБД або відмову.

Де отримати юридичну допомогу у разі відмови в наданні статусу?

За потреби оскаржити відмову в наданні статусу УБД добровольці можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.

Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?