Коли в житті жінки відбувається диво - зароджується інше життя, у неї з'являється прагнення оберігати себе від зовнішніх впливів з більшою силою. Одним з головних чинників здорового розвитку малюка є харчування його мами. Онлайн Гід для Мам розповідає, як потрібно харчуватися вагітним і чого бажано уникати в своєму раціоні.
Найголовніше, що повинна знати майбутня мама - ні в якому разі під час вагітності не можна сідати на сувору дієту. Слід дотримуватися рекомендацій по харчуванню, що сприяють сприятливому розвитку малюка.
Що корисно їсти під час вагітності?
Фото: envato.com
Організм жінки повинен завжди мати вітамінний і мінеральний баланс. Залежно від того, на якому триместрі знаходиться виношування малюка, даний баланс буде варіюватися в користь бажаних продуктів. Необхідно стежити за раціоном матері, щоб:
Функціонування материнського організму було в межах норми;
Початкові потреби і харчування ембріона були задоволені;
Формувалася і росла плацента;
Збільшувалися молочні залози;
Лактація була тривалою і достатньою.
Дисбаланс в харчуванні матері згубно впливає на закладку розумових і фізичних здібностей дитини, в тому числі на формування аномалій і вад розвитку, слабкого імунітету, зниженого інтелекту і зниження тривалості життя.
В меню вагітної важливо включити продукти, що містять:
кальцій - молоко і молочні продукти, яйця, сири, горіхи;
фолієву кислоту - шпинат, зелень, авокадо, броколі, буряк;
залізо і йод - м'ясо, морська капуста, яловича печінка, мідії, устриці, щавель, йодована сіль.
Що не можна їсти під час вагітності?
Фото: envato.com
Багато вагітні жінки вважають, що якщо вони завагітніли, то їм можна все. Такої думки не варто дотримуватися в харчуванні, так як це також може перерости в негативний вплив на організм матері і дитини.
1. Нерегулярність споживання їжі
Протягом дня харчування матері має бути рівномірним і повноцінним, при цьому без переїдання. При регулярному харчуванні організм не буде запасати енергію у вигляді жиру і травлення буде в нормі.
2. Нічні переїдання
Вночі відбувається уповільнення обмінних процесів. Поступаюча «нічна» їжа створює додаткове навантаження на шлунково-кишковий тракт. Як бути? Якщо все-таки їсти хочеться, то від почуття голоду можна позбутися, вживши чай або кефір.
3. Сухом'ятка
Організм жінки під час вагітності мішень для розвитку хвороб. Сухомятка сприяє розвитку гастриту і виразок шлунка. Краще включити в раціон нежирні супи і бульйони.
4. Ранок без сніданку
Процеси метаболізму необхідно запускати щоранку сніданком і вагітній жінці обов'язково потрібно, щоб з самого ранку процеси в організмі запустилися планомірно.
5. Гостра їжа
Гострі продукти порушують згортання крові. Якщо є проблеми з кровообігом, сечовипусканням або шлунково-кишковим трактом, то гострі інгредієнти слід виключити.
Вагітним не можна їсти:
жирні і смажені страви - можуть викликати печію;
газовані напої і кава - вони перешкоджають накопиченню мікроелементів в організмі;
соління та прянощі - вони можуть стати причиною порушення роботи нирок і виведення рідини з організму;
напівфабрикати - містять багато шкідливих для організму солей, консервантів, жирів і спецій.
Пам'ятайте, правильне харчування матері - запорука здорового розвитку малюка. Їжте корисні продукти заради сприятливого перебігу вагітності і здоров'я дитини.