Порода пітбультер'єр з'явилася в ті часи, коли були популярні собачі бої - її вивели спеціально для цієї мети. Предками породи вважають бульдогів і тер'єрів. Після того, як бої стали нелегальними, було заборонено розводити пітбультер'єрів. В даний час, порода пітбультер'єр поширена в багатьох країнах, в тому числі і в Україні. Онлайн Гід розповідає все, що потрібно знати про пітбуля - характер і особливості цієї породи.
Пітбультер'єр в перекладі на українську мову означає бійцівський бультер'єр. У народі цю породу називають скорочено пітбуль.
Як виглядає собака породи пітбультер'єр?
Фото: envato.com
Представники цієї породи міцної статури з розвиненими м'язами, потужними грудною клітиною і шиєю, міцною головою і важкою щелепою. У собаки жорстка, коротка шерсть без підшерстя.
Найпоширеніший забарвлення - коричневий зі світлими вкрапленнями. Вуха можуть бути купейними чи ні.
Який характер у пітбуля?
Фото: envato.com
У пітбультер'єра вольовий характер. Це темпераментна собака з сильним бойовим духом.
Пітбулі віддані собаки, дорожать своєю сім'єю і дружелюбно ставляться до гостей. Вони прекрасні охоронці і завжди попередять господарів про прихід незнайомих людей. Найголовніше, вони готові боротися за свою сім'ю і захищати її в будь-який час.
Пітбультер'єр має волелюбний і незалежний характер. Він любить бути в усьому першим. Час від часу, йому треба нагадувати хто в домі господар. Часто це відбувається в молодому віці, в період становлення характеру.
Але у собаки немає агресивного настрою по відношенню до людей. Вони люблять спілкуватися з господарем і вимагають до себе багато уваги.
Пітбуль добре ставиться до дітей і грає з ними із задоволенням. Дітей потрібно навчити поводитися з собакою правильно і не дозволяти їм смикати її за хвіст або вуха.
Як доглядати за пітбулем?
Пітбультер'єри можуть жити в квартирі і приватному будинку. Але вони не пристосовані для проживання на вулиці через відсутність підшерстя. У холодну пору року собака може сильно замерзнути і захворіти. А також рідкісне спілкування з членами сім'ї може погано позначитися на психіці тварини.
Вихованця щодня потрібно вигулювати по 3 години. Бажано, щоб прогулянка була з фізичним навантаженням.
Щодня потрібно стежити за станом очей, вух і зубів. Купати вихованця потрібно в разі потреби.
Виховання і дресирування пітбуля
Фото: unsplash.com
Після того, як були заборонені собачі бої, відпала необхідність з пітбуля вирощувати агресивного пса. Поступово цуценята з недружнім характером стали вибраковуватися і з'явилося нове покоління енергійних і веселих питбулей.
Дресирування пітбультер'єра починається в перші години його перебування в будинку. Потрібно відразу визначити йому відокремлене місце, де собака буде відпочивати, і йти туди при команді «місце». Потрібно закрити ті кімнати, куди псу не дозволено входити.
Їжу можна давати не тільки з миски, а й з рук господаря. Прогулянки краще влаштовувати в різних місцях з різними скупченням тварин і людей. Тобто повинна проходити активна соціалізація собаки. Але головне, у вихованця має сформуватися почуття, що найбезпечніше місце поруч з господарем.
Виховувати і дресирувати собаку потрібно послідовно. Тобто, якщо не можна сьогодні це робити, то і завтра не можна буде цього робити. Якщо господар вирішив, що о 6.00 треба вигулювати собаку, то завтра і післязавтра вихованець буде гуляти в цей час. У собаки на рівні фізіології виробляється звичка робити «свої справи» в визначений час, ніяких несподіванок і неприємностей з цього приводу не буде.
При навчанні командам, господар повинен бути спокійним, впевненим у своїх діях. При цьому важливо:
Не кричати і не бити собаку.
Не залишати пітбуля насамоті в перші дні.
У приміщення господар повинен заходити першим.
Дорослого пітбуля можна відпускати гуляти без повідця тільки в безлюдних місцях.
Весь вільний час господареві потрібно проводити зі своїм вихованцем.
Пітбультер'єру потрібна постійна ласка і увага. Тільки так можна виростити вірного друга і захисника.