Під час вибору готелю ми завжди звертаємо увагу на кількість зірок. Звичайно, чим їх більше, тим готель краще. Проте, за якими саме критеріями оцінюється сучасний готель та чи варто переплачувати за відпустку у п'ятизірковому готелі? Гід Онлайн розібрався, що означають зірки в готелях та для чого вони потрібні.
Варто зазначити, що у світі не існує єдиної класифікації готелів. Кожна країна має свої особливості та вимоги. В одному куточку світу тризірковий готель, може бути нічим не гірший ніж п’ятизірковий, а в іншому п’ятірка ледь дотягуватиме до четвірки.
Така різниця зумовлена відсутністю загальноприйнятих вимог. Навіть стандарти Всесвітньої Організації Туризму мають лише рекомендаційний характер. На сьогодні існує понад 30 класифікацій готелів. Однак, все-таки існують загальні критерії за якими визначається клас готелю.
Критерії оцінювання готелів
Фото: envato.com
Номерний фонд. Площа номерів, кількість однокімнатних і багатокімнатних номерів, номерів-апартаментів
Інтер'єр. Внутрішній стан готелю, його оформлення та дизайн.
Екстер'єр. Зовнішній стан будівлі, прилеглої території, можливості під'їзних шляхів.
Ресторани, бари, кафе. Їх наявність та якість обслуговування/
Технічне забезпечення. Наявність wifi, телефонного зв'язку, холодильників, телевізорів, та мінібарів.
Додаткові послуги.
Класифікація готелів - що означають зірки
Фото: envato.com
Найпопулярнішою та найзручнішою системою класифікації виявилась зіркова. Її дотримуються майже в усіх країнах Європи, Латинської Америки та Океанії.
Одна зірка — це недорогий готель, номери в якому розраховані на дві та більше персон. Зазвичай в них відсутній сніданок та регулярне прибирання. Номери однотипні, рідше присутні особисті санвузли. Як правильно, кухня чи вбиральні у таких готелях спільні та знаходяться на одному поверсі.
Дві зірки — бюджетний готель, як з синглами, так і з сімейними номерами. Тут присутній трохи більший набір послуг, можливе прибирання, харчування, хімчистка і пральня.
Три зірки — готель середнього класу зі стандартним набором послуг. Тут буде присутнє харчування, щоденне прибирання, послуги хімчистки та пральні, басейни, спортивні зали. Великий вибір можливих номерів: одномісні, сімейні, для двох, для курців і т.п.
Чотири зірки — преміум готель до стандартного пакета послуг якого ще входять спа, декілька барів та ресторанів, стоянка, тераси та басейни. Площа номеру у чотиризірковому готелі не може становити менше ніж 13 квадратних метрів.
П’ять зірок — готелі класу «люкс», які відрізняються широким спектром ексклюзивних послуг. Наприклад, гольф-клуби, особисті вілли чи басейни. Проте, не варто забувати, що п’ятизірковий готель в Єгипті, на Балі та у Берліні можуть сильно відрізнятися.
Шість чи сім зірок — такі готелі не входять до основної класифікації. Однак, доволі часто вони по-справжньому заслуговують на вищу оцінку, ніж п’ятизіркові.
Як готелям присвоюють зірки в різних країнах - відео
В Канаді чи США зазвичай готелі умовно поділяють за допомогою літер:
T (Tourist Class) — 1-2 зірки
М (Moderate First Class) — 2-3 зірки
F (First Class) — тверда 3
S (Superior) — 4 зірки
D (Superior Deluxe і Deluxe) — 5 зірок
У Греції також використовується буквена система від A до D та люкс:
De luxe — 5 зірок
А — 4 зірки
В — 3 зірки
С — 2 зірки
D — 1 зірка
Найвідоміші мережі готелів високого рівня: Hilton, Hyatt, Sheraton, Four Seasons, Swissôtel, InterContinental, Le Meridien, Marriott.
Відомі більш економічні готелі: Accor, Best Western, Ibis.
10 найрозкішніших готелів світу - відеоогляд
Важливо не робити висновки щодо готелю на основі одних лише зірок, адже цифра, на жаль, не завжди відповідає дійсності. Та не забувайте, що круто відпочити можна не тільки за кордоном. В Україні є багато найцікавіших туристичних точок, куда можна поїхати у відпустку та не переплачувати.