У кожної господині свій рецепт різдвяної куті, але всі хочуть знати секрети інших: раптом, смачніше вийде.
Lady.ONLINE.UA пропонує вам п'ять рецептів приготування цієї головнох страви Святої Вечері.
Класична кутя готується з пшениці, маку, меду та сушених ягід або фруктів (найчастіше - це родзинки). Але в різних регіонах України - різні традиції.
Кутя з пшениці (класична)
Пшеницю треба залити водою напередодні, але зараз продається пшениця вже очищена, тому вистачить 2-3 годин. Варити до готовності в каструлі з товстим дном. Додати дрібку солі. Мак розтерти в ступці або в кавомолці, горіхи подрібнити. Родзинки промити, залити теплою водою, після подрібнити або додати цілі. Все перемішати, заправити розведеним теплою водою медом.
У таку кутю також можна додати халву, курагу, фініки, мармелад, чорнослив, мигдаль.
Кутя з рису
Таку кутю готують в східних регіонах країни і в Одесі. Рис відварити, додати розтертий мак, горіхи, родзинки і мед. Прикрасити цукатами. Іноді рис змішують тільки з вишнею і медом.
Кутя перлова
Готують таку кутю в Черкасах. Перловку варять, додають горіхи, родзинки, мак розводять з медом і цією заправкою поливають кутю вже в тарілках. Деякі господині додають в заправку чорницю.
Кутя ячмінна
Така кутя не зовсім традиційна, але дуже смачна. Ячмінь замочити, зварити, додати цукор, заморожену малину, вишню і родзинки. Можна додати мак.
Кутя з бобальок
Бобальки (або бубалькі) готують в деяких селах на Закарпатті. Це маленькі кульки з дріжджового тіста (вода, борошно, сіль, цукор, дріжджі, рослинна олія). Кульки печуть або варять. Після поливають медом і посипають горіхами і маком.
Бажаємо вам смачної куті та веселих свят !