Тойгер - дуже рідкісна і унікальна порода кішок, виведена в кінці 1980-х років. Ця мініатюрна копія дикого тигра вже завоювала серця багатьох людей своєю красою і характером. Гід Онлайн розповідає все, що потрібно знати про породу - який характер у тойгера і чому така екзотична кішка підходить не всім.
Тойгер - кішка унікального забарвлення. Завдяки характерним смугам вона нагадує дикого тигра, але при цьому дуже ласкавого, товариського і розумного.
Як з'явилися кішки породи тойгер?
Фото: flickr.com
Ця рідкісна порода була створена завдяки заводчиці Джуді Сагден, яка одного разу помітила незвичайні точки на скронях своєї кішки. Це відкриття захопило її уяву і дало Джуді бачення: вона хотіла створити кішку з ілюзією тигра, яка була б прекрасним і ніжним другом сім'ї одночасно.
У Джуді було дуже чітке уявлення про кішку, яка була б мініатюрною копією тигра. Думкою вона побачила довгасте тіло тварини, характерні смуги, які прикрашали голову і тіло кішки, яскраві кольори, маленькі і круглі вуха, дуже чітко позначену морду, а також урівноважений характер та дружелюбність.
Вона переконала двох інших заводчиків в своїй ідеї і почала працювати з ними над створенням нової породи. Можна з упевненістю сказати, що вона була успішною. Тому що в 2007 році порода кішок Тойгер була визнана організацією: Міжнародною асоціацією кішок FIFE.
Який характер у кішки породи тойгер?
Фото: flickr.com
Кіт тойгер - справжній друг сім'ї. Він товариський, ніжний і допитливий. Тойгер дуже хоче вчитися. Ще він дуже розумний: любить трюки. такий кіт успішно навчиться змивати воду в унітазі, включати воду або вимикати світло.
З тойгером ніколи не нудно. Він буде радий піти з вами навіть на прогулянку - тільки не забудьте надіти шлею з повідцем. Тойгер любить бути в суспільстві людей. Тому цю породу не варто вибирати людям, які вдень довго знаходяться поза домом. Маленький тигр прекрасно підійде як сім'ям з дітьми, так і самотнім людям.
На додаток до спілкування, тойгеру потрібна гра, яка буде стимулювати його як фізично, так і морально. Тому, якщо ви плануєте купити домашнього тигра, радимо озброїтися інтерактивними іграшками, наприклад вежею, яка буде стимулювати мисливські інстинкти кішки.
Іграшки своїми руками теж чудові. Ви можете зробити їх самі, наприклад, з пробки від пляшки вина, пір'я, кількох джутових ниток або рулонів туалетного паперу.
Чим хворіють кішки породи тойгер?
Тойгер - порода кішок, що відрізняється дуже міцним здоров'ям. Кішки живуть 16 років і довше. При цьому слід пам'ятати, що в зв'язку з тим, що це нова порода, на даному етапі неможливо чітко визначити, які генетичні захворювання можуть з'явитися у них.
На сьогоднішній день відомо, що у деяких кішок діагностована недостатність піруваткінази, яка може привести до анемії. Шуми в серці дуже часто зустрічаються у тойгерів, що може вказувати на гіпертрофічну кардіоміопатію. У той же час тойгери вважаються зразками здоров'я.
Як доглядати і чим годувати тойгера?
Фото: envato.com
Три речі мають величезний вплив на здоров'я кішки породи тойгер:
любов і увага господаря;
дієта;
гра.
Кішці породи тойгер потрібна їжа дуже хорошої якості. Сухий корм преміум-класу слід чергувати з вологим кормом. Ніколи не купуйте продукти в супермаркеті. Після їх вживання у домашніх тварин часто виникають проблеми зі здоров'ям.
Кішки люблять когтеточки. Кот тойгер - відмінний учень і розумник. Він швидко зрозуміє, що місце для задоволення його потреб - це когтеточка, а не шкіряний диван або крісла.
Маленькі тигри і тигриці не вимогливі у догляді. Все, що потрібно робити, це розчісувати шерсть вихованця раз в тиждень і час від часу підстригати кігті. Також важливо регулярно перевіряти вуха і зуби.
Ціна тойгера
Фото: flickr.com
Через те, що тойгери - дуже рідкісна порода, їх ціна досить висока. Кошенята тойгери в Україні можна купити за 25 тисяч гривень і вище.
Купувати тойгерів краще тільки в перевірених місцях, тобто в пунктах розведення або в хороших закордонних господарствах.
Якщо навіть вам попадеться пропозиція, купити кошеня тойгера за невелику ціну, це означає, що тварина від псевдопороди, з великою ймовірністю може бути обтяжена генетичними захворюваннями і вже точно не чистопородна.