Угорська вижла - граціозна мисливська собака з короткою рудувато-золотистою шубкою. У перекладі з угорської слово "вижла" означає "шукати", "приносити". Гід Онлайн розповідає все, що потрібно знати про породу угорська вижла - характер, опис і особливості дресирування лягавої.
Історія породи
Фото: unsplash.com
Предки сучасної вижли, ймовірно, з'явилися ще в Х столітті. Їх помітили в Карпатах з кочовими мадьярськими племенами. Протягом багатьох років угорська аристократія тримала у себе цих собак. Їх брали з собою на полювання, щоб після пострілу собака бігла за здобиччю, знаходила і приносила господарю.
Вижла добре працює практично в будь-яких погодних умовах і на будь-якій місцевості, будь то непролазні ліси, болота або степи. Ці собаки дуже витривалі, добре беруть слід і відмінно орієнтуються на місцевості.
Як виглядає угорська вижла - опис породи
Фото: unsplash.com
За стандартами породи вижла має наступні характеристики:
Середній розмір (вага: пси 20-27 кг, суки 18-25 кг; зріст: пси 57-64 см, суки 52-60 см), золотисто-рудий окрас.
Довгі, тонкі, витончені лапи , легкий і гнучкий корпус.
Витягнута морда, широкі ніздрі, трохи зміщені назад вуха, очі овальної форми, найкраще темного відтінку, погляд живий і цілеспрямований.
Міцні 42 зуба, м'язиста шия, не обрізаний, низько поставлений хвіст.
Передні лапи стоять паралельно одна одній, кігті коричневого кольору загнуті. Шерсть жорстка, коротка і густа, без підшерстя, через це собака майже не має характерного запаху. Шерсть щільно прилягає до шкіри собаки.
Забарвлення вижли однорідне, по угорським стандартам - "кольору смаженого хліба". На вухах можливий темніший відтінок. Допускається пляма білої шерсті на шиї або грудях вижли, але лише в тому випадку, якщо воно не перевищує в діаметрі 5 см.
Дресирування породи угорська вижла
Фото: unsplash.com
Незважаючи на те, що вижла - мисливська собака, вона підходить і для собаківників-початківців . Однак необхідно враховувати, що собаки цієї породи дуже активні і вимагають багато уваги. Угорська лягава дуже товариська, комунікабельна, доброзичлива і віддана.
Вижла може бути сімейною собакою, проте господаря вибере собі тільки одного і при першій ліпшій можливості буде невідступно слідувати за ним навіть по квартирі. Для дресирування цієї породи потрібно багато уваги, ласки, терпіння і самоконтролю. Адже незважаючи на те, що собака дуже розумна і добре засвоює всі команди, вона дуже активна і нетерпляча, що ускладнює дресирування.
Угорська вижла не підійде життя, в якому половину дня буде займатися очікуванням господар, сидячи на самоті в квартирі. В ідеалі для такої собаки (як і для всіх великих порід) життя на природі, в селі, з господарем-мисливцем або ж з людиною, яка веде активний спосіб життя. Таку собаку не можна буде посадити на ланцюг в охоронних цілях. Єдине, на що може розраховувати господар - гучний попереджувальний гавкіт.
Угорська лягава грайлива і складе чудову компанію дітям. Однак не варто допускати собаку до зовсім ще маленьких дітей і залишати їх з нею наодинці. Все-таки це велика порода, яка може ненароком зачепити і впустити малюка.
Догляд за угорською вижлою
Фото: unsplash.com
Порода в догляді не вимоглива. Досить вичісування вовни 1-2 рази в тиждень (адже ця собака линяє весь рік) і підстригання кігтів раз на місяць.
Мити собаку потрібно раз на півроку, частіше не варто, інакше можливий розвиток різних шкірних хвороб. Протирати вуха два рази на місяць, щодня оглядати очі собаки, 1-2 рази на місяць чистити собаці зуби.
Угорська вижла - ціна в Україні
Ціна на вижлу варіюється від 300 до 1000 доларів (дивлячись для яких цілей вам собака). Виставковий пес з ідеальним родоводом буде коштувати від 20 тисяч гривень. Собака з дефектами, якій ніколи не перемогти на виставці, може продаватися і за 3 тисячі.
Якщо ви вважаєте, що угорська вижла - порода для вас, то і ній ви точно знайдете відданого друга!