М'якесеньке, ароматне, ніжне, соковите - це все про сало, яке дуже люблять українці. Існує чимало способів засолення сала. Хтось віддає перевагу банкам, хтось використовує розсіл, а комусь більш до вподоби, коли у салі є м'ясний прошарок, часничок та інші спеції. Гід Онлайн підготував 6 найсмачніших рецептів соленого сала - вони перевірені роками й завжди виходять смачними.
Солоне сало - рецепт засолювання сухим способом
Фото: envato.com
Для того щоб приготувати сало сухим способом, потрібно взяти:
сало – 1 кг;
сіль – 10-20 столових ложок;
лавровий лист – 2-3 листки.
Приготування:
Перш за все, сало потрібно ретельно промити, після чого дати йому висохнути. Краще за все промокнути його спеціальними вологовбираючими серветками. Далі сало потрібно порізати на невеликі шматочки. Після цього в цих шматочках робляться надрізи, куди кладеться лавровий лист.
Шматочки слід ретельно обваляти в солі, скласти в контейнер, на дно якого теж слід покласти шар солі, та закрити кришкою. Замість контейнера сало можна загорнути в тканину. Тримати його потрібно в холодильнику, а вживати можна вже через 7-8 днів після засолення.
Солоне сало гарячим способом - рецепт
Фото: envato.com
Засолювання сала гарячим способом робить його по-справжньому ніжним та ароматним. Для приготування цієї страви потрібно:
підчеревок або грудинка – 700 г;
вода – 1 л;
сіль – 2 столових ложки;
лавровий лист – 3 листки;
перець горошком – 15 горошин;
перець мелений – половина чайної ложки;
коріандр – половина столової ложки;
хмелі-сунелі – половина столової ложки;
часник – 8-10 зубчиків.
Приготування:
Для початку сало потрібно нарізати шматочками товщиною 3-4 см. Паралельно з цим готується розсіл. У літр киплячої води додається перець, лавровий лист та інші приправи. Далі необхідно помістити шматки сала в киплячий розсіл та проварити його 20 хв. Після того, як сало провариться, в нього можна додати часник та ще приправ.
Після того, як розсіл охолодне, його потрібно поставити у холодильник та тримати там 12 год. Після цього сало можна дістати з розсолу та ретельно обмокнути кухонною серветкою щоб прибрати зайву вологу. Для зберігання готового продукту також слід використовувати холодильник.
Варене сало по-українські - рецепт (відео)
Солоне сало у розсолі - рецепт
Фото: envato.com
Даний рецепт відрізняється від попереднього тим, що сало заливається холодним розсолом. Для приготування страви потрібні такі інгредієнти:
свіже сало – 500 г;
вода – 1 л;
сіль – 6 столових ложки;
часник – 6 зубчиків;
перець чорний горошком – 6 горошин;
лавровий лист – 6 листків.
Приготування:
Спершу сало необхідно нарізати невеликими шматочками. Потім треба довести воду до кипіння та дати їй остигнути до температури 40°C. Далі у воду додається сіль, чорний перець та лавровий лист. Сало поміщується у емальовану каструлю чи інший посуд, після чого до нього додається нарізаний часник.
Після того, як сіль повністю вбереться, можна заливати сало розсолом. Настоюватися продукт має дві доби при кімнатній температурі. На ємкість потрібно покласти кришку, але щільно закривати її не слід. Потім кришку потрібно притиснути та поставити сало до холодильнику ще на два доби.
Солоне сало у банці - рецепт
Фото: envato.com
Для того, щоб засолити сало в банці, потрібно:
сало – 700-800 г;
сіль – 4-5 столових ложки.
Спочатку сало потрібно ретельно промити водою та висушити. Після цього воно ріжеться на невеликі шматки. В миску потрібно висипати сіль та обваляти в ній кожен шматочок сала. На дно банки потрібно насипати сіль, після чого почергово класти до неї шматки сала та додавати сіль. На фінальному етапі банка щільно закривається кришкою та ставиться до холодильнику на 4-5 днів. Зберігається продукт до одного року.
Як засолити сало в банці - рецепт п'ятихвилинка (відео)
Як засолити сало з прошарком - рецепт
Фото: envato.com
Готується страва з таких інгредієнтів:
сало з м'ясним прошарком – 1 кг;
сіль (можна використовувати морську сіль) – 6 столових ложок;
часник – 1 головка;
петрушка – 1 пучок;
кріп – 1 пучок;
лавровий лист – 3 листки;
паприка солодка – 1 столова ложка;
запашний перець – 7 горошин.
можна додати суміш прянощів за смаком.
Грудинка обмивається, висушується та ріжеться на шматки. Зелень та часник потрібно дрібно порізати та додати до них спеції. Все ретельно перемішати. Суміш насипається на дно каструлі. Після цього сало слід обваляти у суміші та помістити у каструлю, а зверху насипати суміш, що залишилася. Каструля накривається кришкою та поміщається до холодильнику на 5-7 діб. Продукт готовий до споживання.
Солоне сало з часником - рецепт
Фото: envato.com
Для приготування сала з часником потрібні наступні інгредієнти:
сало свіже – 400 г;
часник – 2-3 зубчики;
сіль кам'яна – 4-5 столових ложки;
суміш перців подрібнена – 2 чайних ложки.
Сало ретельно промивається водою, висушується. З нього знімається шкірка. Потім на салі потрібно зробити неглибокі надрізи. Сало натирається приправами, а у надрізи поміщається подрібнений часник.
Потім потрібно загорнути сало в пергамент, помістити його в каструлю або миску та залишити при кімнатній температурі на 2 доби. У подальшому готовий продукт зберігається у холодильники або морозильній камері.