Мюслі відносяться до категорії продуктів здорового харчування - вони володіють високою біологічною цінністю і мають в своєму складі багато корисних вітамінів і мінералів. Але не кожен продукт назвою "мюслі" реально корисний. Онлайн Гід розібрався, які мюслі краще і як правильно вибрати дійсно якісний продукт.
Склад зі злаків, сухофруктів і горіхів з'явився на початку 20 століття, його "винайшов" швейцарський лікар Бірхер-Беннер, якого також називають батьком сироїдіння. Він першим помітив, що оброблені продукти, такі як білий хліб, м'ясо і солодощі, що вважалися в той час "сильною" їжею, не тільки не сприяли одужанню хворих, але навіть погіршували їх стан.
Тому доктор заснував власну клініку і почав годувати своїх пацієнтів виключно сирою рослинною їжею, включаючи мюслі. Більшість з них вже лікувалися різними методиками, але безрезультатно. Однак завдяки меню доктора Бірхер-Беннер вони чудесним чином почали одужувати.
З тих пір мюслі мають репутацію здорового харчування. Популярність цієї корисної їжі привела до появи безлічі різновидів, які містять шоколад, багато цукру, рафіновані і хлібобулочні вироби.
Справжні мюслі повинні бути багатими на клітковину і в той же час містити мало цукру. Вони також не повинні піддаватися будь-якої термічній обробці. Тому, якщо хочете, щоб їжа була не тільки смачною, але й корисною, потрібно уважно читати етикетки.
Як правильно вибрати мюслі?
Фото: envato.com
Правило 1: цілісний овес замість кукурудзяних пластівців
Якісні мюслі повинні в першу чергу містити цілісний необроблений овес, оскільки його зовнішня оболонка містить розчинну клітковину, яка покращує перистальтику кишечника і виводить токсини з організму. Доведено, що люди, чиє меню багато клітковиною, рідше страждають від раку.
Крім того, вуглеводи з цільного зерна засвоюються повільно, тим самим надовго залишаючи відчуття ситості при відносно низькій калорійності, а багатий вміст магнію регулює ступінь цукру в крові.
Якщо зерна в продукті перемелені, то це не мюслі, а їх американський аналог - кукурудзяні пластівці. Однак, звички харчування, які прийшли з цієї частини світу, не найздоровіші.
Правило 2: продукти не повинні бути приготовлені
Інгредієнти мюслі - зерна і фрукти повинні бути тільки висушені на повітрі, а не обсмажені. Навіть нагрівання тільки до 70-80 градусів руйнує багато вітамінів.
Ось чому, якими би не були смачними кукурудзяні пластівці, хрусткі мюслі і карамелізовані горіхи, за біологічною цінністю вони поступаються класичному рецепту.
Правило 3: без цукру
У змісті етикетки він часто ховається під назвами глюкоза-фруктоза або кукурудзяний сироп. На практиці, це тільки додає порожні калорії і ніяких корисних речовин в вашу тарілку з мюслі.
Кращими підсолоджувачами є мед і кленовий сироп, але оскільки їх вартість відносно висока, виробники вважають за краще на них економити. Тому оптимальний варіант - купити натуральні мюслі і підсолодити їх самостійно.
Як зробити мюслі власного виробництва?
Фото: envato.com
Якщо ви не можете знайти корисні мюслі в супермаркетах, ви можете приготувати їх самостійно в домашніх умовах. У магазинах здорового харчування (і не тільки) можна знайти зерна вівса, пшениці або жита, сушені (обережно, щоб не переборщити з цукром) фрукти, сирі горіхи. Таким чином, ви можете скласти рецепт на свій смак або використовувати його.
До речі, за такою же рецептурою можно приготувати поживні протеїнові батончики.