Президент Росії Володимир Путін обговорив з президентом Франції Еммануелем Макроном Україну, НАТО і так звані "гарантії безпеки".
Джерело: п рес-служба Кремля
Переговори Франції та Росії
У Кремлі повідомили, що розмова тривала довго. Очільники країн обговорили питання про надання Росії так званих "гарантій безпеки", які вона хоче отримати від США та НАТО.
Водночас звернуто увагу, що в американській та натовській відповідях так і не було враховано таких принципових занепокоєнь Росії. Проігноровано і ключове питання - як США та їхні союзники мають намір слідувати зафіксованому в базових документах ОБСЄ та Росія-НАТО принципу неподільності безпеки, що передбачає, що ніхто не повинен зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших країн, - йдеться у прес-релізі.
Під час обговорення України Кремль "акцентував важливість неухильного виконання Києвом положень мінського "Комплексу заходів" та інших домовленостей, насамперед щодо налагодження прямого діалогу з Донецьком та Луганським та правового оформлення особливого статусу Донбасу".
Нагадаємо, що Кремль звинувачує Україну у невиконанні Мінських угод перш за все через те, що українська сторона відмовляється вести прямі переговори з бойовиками та проводити вибори на Донбасі до виведення російських військових, роззброєння терористів та взяття під контроль українсько-російського кордону.
Україна також звинувачує Росію в невиконанні мінських угод щодо припинення вогню, звільнення утримуваних осіб та відкриття КПВВ.

Володимир Путін та Еммануель Макрон (фото - wikimedia.commons.com)
У Кремлі назвали умову вирішення конфлікту на Донбасі
За словами Лаврова, Київ зобов’язаний виконати мінські домовленості, жодного плану Б у нього бути не може. Про це він повідомив на прес-конференції за підсумками переговорів із головою МЗС Хорватії Горданом Радманом.
Для українського режиму жодного плану «Б» не може бути. Є лише мінські угоди, які Київ має досконало виконати, — сказав Лавров.
Нагадаємо, що російське МЗС 17 грудня 2021 року опублікувало проєкти договору про гарантії безпеки та угоди про заходи забезпечення безпеки Росії та країн НАТО.
Однією з головних вимог, які висунула Москва, були гарантії відмови від подальшого розширення НАТО на схід, заборони прийому до блоку колишніх республік СРСР, насамперед України та Грузії.
Читайте також:
США розкрили плани РФ щодо агресії проти України
США оцінили ймовірність вторгнення РФ в Україну
Україна висловила свою позицію НАТО перед переговорами з РФ