В Африці виявили нову потенційно небезпечну мутацію штаму Омікрон
Категорія
Світ
Дата публікації

В Африці виявили нову потенційно небезпечну мутацію штаму Омікрон

В Африці виявили нову потенційно небезпечну мутацію штаму Омікрон
Джерело:  online.ua

Дослідники повідомили про появу одразу у 5 країнах Африки нового виду коронавірусного штаму "Омікрон", який дуже важко діагностувати.

Джерело: Twitter-cторінка Ніксі Гумеде-Молетсі

Що відомо про нові мутації Омікрону

У нового підвиду цього штаму відсутні деякі ознаки, які характерні для цього виду коронавірусної інфекції.

За словами представниці ВООЗ в Африці, на території континенту наразі поширюються вже три мутації штаму "Омікрон" - Ва.1, Ва.2 і Ва.3.

Найбільша кількість випадків захворювання спричинена мутацію Ва.1.

 LIVE: Tune in for @WHOAFRO press briefing on #COVID19 vaccine rollout in #Africa. Dr @MoetiTshidi will be joined by @UNICEFAfrica's @MohamedFall & @IFRC's @MukhieOmer https://t.co/Q9nwKSyz1l

— WHO African Region (@WHOAFRO) February 3, 2022

Інший підвид "Омікрона" Ва.2, відомий як "стелс", виявлений в п'яти африканських країнах - в Ботсвані, Кенії, Малаві, Сенегалі і ПАР, - відзначила Ніксі Гумеде-Молетсі.

Фото -  twitter.com/WHOAFRO

Вона підкреслила, що мутація Ва.2 викликає у фахівців ВООЗ найбільші побоювання. Цей вид штаму Омікрон вже отримав прізвище "невидимка" через те, що часто тести не взмозі його виявити.

У січні вчені виявили ще більш заразний за попередні вид штаму коронавірусної інфекції "Омікрон" ВА.2, що також має змогу уникати відповіді імунної системи, як у випадку зі щепленними, так і не вакцинованими людьми.

 Наразі у світі більшість нових випадків захворювання на COVID-19 спричинені стрімким розповсюдженням мутації штаму "Омікрон"  BA.1, який вже викликав підвищення захворюванності у багатьох країнах

Однак з січня науковці спостерігають, як цей вид штаму "Омікрон" витісняє його нова мутація BA.2. Вона вже набула стрімкого поширення у країнах Європи та Азії.

Зокрема, на цей вид штаму "Омікрон" припадає вже близько 82% всіх нових випадків зараження у Данії.

Вчені з’ясували, що у інфікованих BA.2. штамом "Омікрон" був шанс у 39% інфікувати когось з близького оточення. У той же час ризик інфікування BA.1 становить 29%.

Звісно, у випадку з не вакцинованими людьми ризик вищий. При цьому у випадку з підвидом BA.2 частіше заражалися ті, хто пройшов вакцинацію або ревакцинувався

 Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Не артилерія. Експерти назвали "домінуючого убивцю" на фронті

Дрони почали відігравати одну з ключових ролей у війні
Джерело:  The Sun

Експерти та аналітики видання The Sun дійшли висновку, що саме ударні дрони стали “домінуючим вбивцею” у загарбницькій війні Росії проти України. Дані західних розвідок вказують на те, що 8 з 10 військових, вбитих і поранених, були віддалено атаковані пристроями, пілотованими молодими солдатами, які часто перебувають за багато кілометрів від поля бою.

Головні тези:

  • Українські військові щоденно стикаються з атаками до 100 ударних дронів, які виявилися дешевими та дуже ефективними в бойових умовах.
  • Британські експерти підкреслюють, що саме дрони суттєво змінюють характер сучасної війни.

Дрони почали відігравати одну з ключових ролей у війні

Згідно з даними західних офіційних осіб, безпілотники дійсно змогли замінити традиційні артилерійські удари по цілях.

Саме вони станом на сьогодні є головною причиною від 70 до 80% втрат як армії РФ, так і ЗСУ.

Що важливо розуміти, щоденно українські воїни зазнають атак щонайменше 100 ударних дронів — приблизно по одному кожні 15 хвилин.

Ці дрони-камікадзе дешеві у виробництві та дуже ефективні. Вони можуть зависати в певній ділянці, перш ніж їм буде призначено ціль для атаки.

З заявою з цього приводу виступив ексофіцер розвідки британської армії Філ Інгрем.

За його словами, саме безпілотники змогли змінити характер сучасної війни:

Ці вражаючі цифри показали, що дрони відіграватимуть значну роль у всіх майбутніх військових кампаніях, — наголосив Інгрем.

Британські фахівці звертають увагу на те, що характер військових дій блискавично трансформується.

На цьому тлі вони закликали почати створювати власні ескадрильї ударних безпілотників.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?