США пригрозили Китаю наслідками за підтримку війни в Україні
Категорія
Світ
Дата публікації

США пригрозили Китаю наслідками за підтримку війни в Україні

США пригрозили Китаю наслідками за підтримку війни в Україні
Джерело:  online.ua

18 березня Президент США Джо Байден проведе телефонну розмову з китайським лідером Сі Цзіньпіном, оскільки Вашингтон попередив, що Китай розглядає можливість військової підтримки вторгнення Росії в Україну, крок, який різко розширить прірву між Пекіном і західними урядами.

Джерело: Reuters

Китай може підтримати РФ у війні

Телефонні переговори, вперше оголошені Білим домом у четвер, відбудеться у вирішальний момент у відносинах між США та Китаєм.

Адміністрація Байдена оприлюднила публічні та приватні попередження про те, що Пекін зіткнеться з жахливими наслідками, якщо надасть матеріальну підтримку війні президента Росії Володимира Путіна.

Президент Байден буде говорити з президентом Сі завтра і дасть зрозуміти, що Китай нестиме відповідальність за будь-які дії, які він вживає для підтримки агресії Росії, і ми без вагань накладатимемо санкції, - сказав держсекретар США Ентоні Блінкен на брифінгу.

Блінкен сказав, що Китай зобов’язаний використовувати свій вплив на Путіна і захищати міжнародні правила, але, схоже, Пекін «рухається у протилежному напрямку».

Ми занепокоєні тим, що вони розглядають можливість безпосередньої допомоги Росії з військовою технікою для використання в Україні, - сказав він, офіційно підтвердивши вперше повідомлення на початку тижня про те, що американські чиновники вважали, що Китай продемонстрував свою готовність надати Москві таку підтримку.

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі охарактеризувала цей дзвінок як «можливість для президента Байдена оцінити, де стоїть президент Сі».

Той факт, що Китай не засуджував те, що робить Росія, відсутність засудження Китаєм того, що робить Росія, сам по собі говорить про багато чого, – сказала Псакі.

Американські чиновники назвали ці переговори "важкими" і все ще обговорюють, як реагувати, якщо Сі надасть Путіну військову або економічну допомогу.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?