Глава Центробанку РФ Набіулліна намагається подати у відставку
Категорія
Економіка
Дата публікації

Глава Центробанку РФ Набіулліна намагається подати у відставку

Глава Центробанку РФ Набіулліна намагається подати у відставку
Джерело:  online.ua

За словами іноземних журналістів, очільниця Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна після вторгнення Росії в Україну подала у відставку з посади, однак російський президент Володимир Путін не дозволив їй піти.

Джерело:  Bloomberg  з посиланням на свої анонімні джерела

Глава Центробанку РФ Набіулліна хоче звільнитися

Як вдалося дізнатися від інсайдерів, після спроби чиновниці піти у відставку - Путін подав її кандидатуру на новий п’ятирічний термін головування у ЦБ РФ.

Варто звернути увагу на те, що Набіулліна є главою російського регулятора останні 9 років, і в свій вимушений наступний термін залишиться головувати у зруйнованій санкціями російській економіці після вторгнення країни в Україну.

За словами анонімних джерел, звільнення прямо зараз буде розцінене Путіним як зрада, оскільки вони тісно співпрацювали майже два десятиліття.

Набіулліна не коментувала публічно своє повторне призначення і не відповіла на запит Bloomberg щодо коментаря. Пресслужба ЦБ та Кремля також не відповіли на запити про коментар, - йдеться в повідомленні.

Що важливо розуміти, поки лише один топчиновник Росії пішов у відставку та залишив країну – Анатолій Чубаіс.

Як відомо, останній був спеціальним представником президента РФ з питань міжнародних зв’язків та сталого розвитку. Колишній чиновник був близьким соратником Путіна, з 90-х курував напрямок приватизації в Росії і відтоді очолював низку російських держкомпаній.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?