На подив, майже всі проблеми з розміщенням речей можна вирішити лише одним придбанням, шафою. Але як зробити правильний вибір у великому числі типів цього предмету меблів? Нижче ви дізнаєтеся, як..
Типи шаф
Якщо гранично спростити, то шафи бувають трьох видів:
окремо розташовані шафи;
вбудовані;
частково вбудовані.
Окремо розташовані шафи
У перших є власний корпус, який і окреслюють його габарити. Серед достоїнств такої шафи називають простоту транспортування при перестановці меблів в квартирі і можливість використовувати «стелю» як ще одну полицю. Практика показує, що помістити «на шафу» можна все що завгодно. Такий тип шафи продається як готовий виріб з заводу з фіксованим цінником і з усіма цікавинками, такими як гарантія виробника. Якщо шукати недоліки, то окремо розташована шафа не завжди оптимально використовує простір в квартирі.
Вбудовані шафи
Зате з цим завданням відмінно справляється вбудована шафа, їх ще часто називають шафами-купе, але там суть в розсувних дверях. За допомогою такого предмету меблів можна заповнити певну нішу в приміщенні і наповнити її не тільки змістом, а й усім, чому не знаходилося місця раніше. Від постільної білизни та одягу в спальні, до верхнього і сезонного одягу, якщо встановити таку шафу в передпокої.
«Облаштувати» внутрішній простір можна як завгодно, зазвичай доступне місце дозволяє помістити і штанги для вішалок, і полки з ємностями в потрібному обсязі і кількості. Але навіть якщо ви задумали щось оригінальне, це доступно, адже всередині вбудованої шафи можна створити будь-яку атмосферу. Наприклад, можна встановити його на балкон або в гараж і облаштувати на полицях невелику майстерню, навіть офісне робоче місце тут можна зробити, якщо помістити всередину письмовий стіл з ноутбуком, до поличок з важливими довідниками буде нескладно дотягнутися, а в разі необхідності дане місце можна приховати від зайвих очей. Точно так само можна організувати спальню з ліжком, дуже зручно, якщо доводиться жити в однокімнатній квартирі.
З недоліків - необхідність замовляти індивідуальний проект і запрошувати робітників для монтажу. Та й перенести його не вдасться, а змінити нутрощі буде непросто і недешево, так що необхідно обмірковувати всі бажання заздалегідь.
Частково вбудовані шафи
Якщо підходящої ніші не знайшлося в вашому домі, то можна ознайомитися з можливостями так званих частково вбудованих шаф. Щоб стало зрозуміліше, давайте використаємо приклад його установки в кут. В цьому випадку шафі необхідна тільки передня панель з дверима (що відкриваються або купе), і одна зі стінок, іноді ще й стеля. У підсумку виходить, майже той же набір функціональності, що і у вбудованій шафі, але її можна застосувати практично в будь-якому місці квартири або будинку.
За допомогою частково вбудованої шафи можна замаскувати дефекти ремонту, або просто заповнити невикористану частину приміщення, причому не важливо, в якій саме кімнаті. Таку шафу можна встановити і в передпокоях, і в спальні, і навіть на кухні з балконом.
Якщо говорити про недоліки цього типу меблів для зберігання речей, то тут також можна згадати складність конструкції і індивідуальний підхід для кожного з клієнтів. Багато що залежить від компетенції складальників і якості матеріалів.