Бажання купити авто подешевше відвідує кожного потенційного автовласника. Якщо є можливість скоротити витрати на придбання транспортного засобу - чому б і не скористатися нею? Але в цьому випадку варто бути готовим до того, що отриманий автомобіль може виявитися не зовсім таким, який очікувався, адже дуже часто шахраї умільці маскують биті авто під цілі і продають їх за привабливою ціною.
Як не попастися на вудку шахраїв і виключити можливість отримати за власні гроші биту бляшанку? Тільки одним способом - навчитися розпізнавати автомобілі, що потрапили під маскування. Або ж не ризикувати і довірити підбір авто б / у професіоналам, які точно знають, де і що шукати.
Що таке «ляльки»?
Розбиті авто або «потопельники» вміло замасковані під транспорт гідної якості для подальшого продажу в народі називають «ляльками». Виглядають такі машини привабливо, візуально не мають істотних дефектів, слідів аварій на них не помітно. Ціна Ляльок »при цьому немов кричить -« купи мене! ». Покупці, що бажають заощадити або просто не мають достатньо коштів для покупки дійсно хорошого уживаного авто, часто трапляються на такі оголошення і в підсумку виявляються у розбитого корита - і без грошей, і без машини, адже товарний вигляд ляльки - лише маскування. В відновлення ТЗ продавці не особливо вкладаються, ріхтуя машину до придбання нею привабливого зовнішнього вигляду і не піклуючись про те, що всередині.
Іноді вихідні машини для створення «ляльок» настільки пошкоджені, що для отримання достовірного результату шахраї використовують кілька транспортних засобів, збираючи своєрідний конструктор. Як не помилитися і уникнути такого «вдалого» придбання?
Як розпізнати бите авто?
Розпізнати битий автомобіль, «ляльку», з першого погляду може бути просто неможливо. Та й з другого теж, особливо, якщо вивчення товару проводиться віддалено по фото і відео, а продавець точно знає, як відповідати на питання і з якого ракурсу демонструвати лот, щоб приховати недоліки. Навіть маючи професійні знання з технічної частини транспортних засобів іноді впоратися з цим завданням складно. Як дізнатися, потрапляв представлений в продаж автомобіль в ДТП або словами продавця можна вірити? Доведеться вивчити пропозицію детально і тільки очно.
Перевірка по VIN коду не завжди дає бажаний результат. На жаль, навіть якщо інформація, отримана в результаті перевірки, не викликає сумнівів в хорошій якості ТС, перевірити пропозицію обов'язково потрібно.
На що дивитися? Є кілька основних пунктів:
товщина і тип лакофарбового покриття;
розмір і співвідношення зазорів;
свобода рухів при відкриванні та закриванні дверей, капота, багажника;
збіг ліній кузова;
великі вогнища іржі;
якість зварних швів (особливу увагу зверніть на незаводських з'єднання);
відстань від коліс до арки;
відповідність фар віком і станом авто;
якість лобового скла, наявність специфічних тріщин.
Як бачите, навіть при поверхневому огляді доведеться вивчити практично весь автомобіль, розгледіти нюанси і зуміти відрізнити їх для просто вживаної і битою машин. І це лише перший етап аналізу, адже відсутність дефектів при зовнішньому огляді не гарантує якості авто - обов'язковим етапом має стати вивчення машини на станції техобслуговування і тестування її функціоналу. Якщо ви не можете назвати себе експертом в області автомобілів - довірте цю роботу професіоналам. Підбір авто в Україні від Motor Scout дозволить уникнути помилок і купити гідний автомобіль за розумну ціну.