Особистий фінансовий план: з чого почати?
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Особистий фінансовий план: з чого почати?

На правах реклами

Особистий фінансовий план: з чого почати?

Задовільний фінансовий стан – абстрактне поняття, яке трактують відповідно до стилю життя, поточного рівня достатку та амбіцій. Проте досягти такого стану прагне кожен. Для свідомого, об’єктивного та ефективного руху у заданому напрямку знадобляться три ключові компоненти:

  1. Підвищення фінансової грамотності.

  2. Аналіз фактичного рівня свого фінансового забезпечення.

  3. Фінансове цілепокладання.

На їх основі можна розробляти план конкретних дій та втілювати його у життя. Починати потрібно із самоосвіти. Адже думка про необхідність покращення свого фінансового становища напевне виникла через незадоволення поточними подіями, які, в свою чергу, розвинулися через незнання і невикористання дієвих способів заощадження та примноження коштів.

В межах фінансової самоосвіти варто звернути увагу на складання особистого бюджету, джерела пасивного доходу, способи ощадливого споживання. Частково ця інформація знадобиться на етапі аналізу своїх фінансів, а саме доходів та витрат, джерел на напрями їх формування, співвідношення та створення балансу. Також знання з фінансової грамотності стануть в пригоді при безпосередній розробці плану реалізації поставлених фінансових цілей.

Переходити до цілепокладання можна лише після детального аналізу своїх фінансів та формування базового місячного бюджету. Такі підрахунки необхідні для визначення реалістичних цілей, прив’язаних до фактичного рівня доходу. Важливо визначити суму регулярних обов’язкових платежів (за житло, комунальні послуги, кредит, навчання, харчування тощо), щоб одразу відкласти частину доходу. Після цього слід оцінити залишок, розподіливши його між поточними витратами та резервним фондом – на майбутню фінансову ціль.

Якщо видатки повністю «з’їдають» доходи, слід шукати альтернативні способи заощадження. У разі накопичення дрібних споживчих кредитів, можна замовити перекредитування мікрозаймів в UnexBank, уніфікувавши умови виплати позик за вигідними умовами. Варто ретельно проаналізувати свої необов’язкові витрати та скоротити серед них частку імпульсивних. Також корисно перейти виключно на домашнє приготування їжі замість доставки із закладів із складанням тижневих списків продуктів для закупів. Це дозволить суттєво зменшити витрати на харчування та підвищити контроль над власними грошима.

Міркуючи над фінансовими цілями, потрібно зважати на свої реальні можливості, інакше вони від початку будуть приречені на невдачу. Ціллю може слугувати вартісне придбання – авто чи житла, а також:

  • накопичення суми на навчання;

  • накопичення грошей на лікування / оздоровлення;

  • формування резервного фонду – фінансової подушки;

  • створення особистого пенсійного фонду;

  • збір коштів для омріяної подорожі;

  • виплата боргів та заощадження.

Можна обрати кілька цілей з різною часовою орієнтацією – коротко-, середньо- і довгострокових. Головне, узгодити їх між собою та правильно розставити пріоритети. Працювати над їх досягненням потрібно систематично. Для цього важливо правильно налаштуватися – не на разову акцію з відкладання грошей, а на формування корисних фінансових звичок, що поступово стануть способом життя. Заощадження, пошук джерел пасивного доходу, бюджетування та регулярне поповнення скарбнички працюють виключно у комплексі, забезпечуючи синергію для реалізації фінансового плану і досягнення поставлених цілей.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?