Як стимулювати розвиток українського ринку озброєнь, чому приватні структури мають стати повноцінними учасниками переозброєння армії, якими є плани Ліги оборонних підприємств, - у відеоблозі Валентина Бадрака на ONLINE.UA
Головним завданням Ліги оборонних підприємств України ми визначили зміну правил гри на внутрішньому ринку України для приватних оборонних підприємств.
Я нагадаю, що Лігу ми створили наприкінці 2016 року, і сьогодні до неї входить понад 30 приватних оборонних підприємств України. Вони мають досить великі амбіції і досить конструктивні наміри щодо співпраці з владою, щодо налагодження державно-приватного партнерства, і особливо – щодо того, що стосується вдосконалення переозброєння національної армії, і загалом сил оборони України.
Читайте також: Україна готується знищувати російські танки без зброї з США - The Wall Street Journal
Ми визначили декілька завдань. Перше завдання – це прийняти, або сприяти прийняттю декількох найважливіших законів. Зокрема, закон про створення та виробництво озброєнь та військової техніки, закон про захист інвестицій, або про державно-приватне партнерство, закон про військово-технічне співробітництво.
Важливим елементом зростання потужності приватних оборонних підприємств є ліквідація методичних рекомендацій, підписаних міністром оборони, які визначають норми прибутків на роботи до 20% і на комплектуючі – до 1%. Ми вважаємо, що це є не конструктивний підхід і не може забезпечити розвиток оборонних підприємств України.
Другий важливий елемент на майбутнє – розширення можливостей державно-приватного партнерства для створення спільних проектів з державними підприємствами, де приватні оборонні підприємства зможуть без проблем для себе брати участь у великих проектах, вкладати кошти з гарантією повернення цих інвестицій і бути повноправним учасником процесу переозброєння Збройних Сил України.
Нарешті, ще один елемент – це можливість виходу приватних українських оборонних підприємств у вільному режимі на світові ринки озброєнь.
Ми вважаємо, що система військово-технічного співробітництва, яка створювалася ще всередині 90-х років, є застарілою, є занадто зарегульованою. Сьогодні вона стримує потенціал оборонних підприємств.
За нашими підрахунками, в разі, якщо буде вільний доступ приватних оборонних підприємств до світового ринку озброєнь, то потенціал реалізації озброєнь та військової техніки на зовнішньому ринку збільшиться з нинішніх 725 мільйонів доларів до десь 3 мільярдів доларів щонайменше.
От такі найближчі плани Ліги оборонних підприємств України.