Знаменита поп-діва шокувала папараці вульгарними колготками: опубліковані фото
Категорія
Знаменитості
Дата публікації

Знаменита поп-діва шокувала папараці вульгарними колготками: опубліковані фото

Знаменита поп-діва шокувала папараці вульгарними колготками: опубліковані фото
Джерело:  Daily Mail

Папарацці спіймали поп-діву Мерайю Кері, яка приїхала в пізно ввечері в ресторан «Містер Чоу» в Беверлі Хіллз без нареченого. Співачка вразила всіх вульгарністю свого вбрання.


Про це повідомляє Lady.ONLINE.UA з посиланням на Daily Mail.


Мерая вибрала шкіряне коротке плаття з оголеним плечем, доповнивши його ажурними колготками і туфлями з шипами.


Перед входом в ресторан співачка підписала автографи для шанувальників і відмовилася відповідати на питання про майбутнє весілля.


Як повідомляв ONLINE.UA,  Мерая заручена з австралійським мільярдером Джеймсом Пекером. Пара оголосила про заручини ще взимку.


Наречений подарував Кері перстень за $ 7,5 мільйона. Пекер - четвертий в списку найбагатших людей Австралії.








Категорія
Військовий Гід
Дата публікації

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

Як добровольцю отримати статус УБД? Пояснюють експерти

З перших днів повномасштабного вторгнення багато українців добровільно взяли до рук зброю, щоб захистити країну. У той час документальне оформлення не було пріоритетом, тому довести участь у бойових діях згодом виявилося складно.

Проте з часом це питання врегулювали на законодавчому рівні. Тепер добровольці, які захищали Україну в період з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих формувань або відповідно до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Про те, як отримати статус УБД добровольцям та що для цього потрібно, розповідають експерти Юридичного Гончаренко центру. 

Головні тези:

  • Добровольці, які брали участь у обороні України під час війни, можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД).
  • Статус УБД надається на підставі довідки від командира або начальника військової частини.
  • У випадку відсутності довідки, можна надати нотаріально завірені свідчення та медичні документи щодо отриманих поранень.
  • Для отримання статусу потрібно подати рапорт, заяву, довідки про участь у бойових діях та інші підтверджуючі документи до міжвідомчої комісії Мінветеранів.
  • У випадку відмови в наданні статусу, можна отримати безоплатну юридичну допомогу від Юридичного Гончаренко центру або гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги.

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Статус учасника бойових дій можуть отримати добровольці, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали участь в обороні України, але не були офіційно зараховані до військових формувань чи правоохоронних органів. Це громадяни, які у складі добровольчих формувань, взаємодіючи із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими силовими структурами, виконували завдання із захисту України, її населення та державних інтересів під час військової агресії рф. Визначення їхнього статусу регулюється Законом України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».

Хто надає статус УБД?

Міжвідомча комісія Мінветеранів розглядає матеріали щодо надання статусу учасника бойових дій. УБД надається на підставі довідки, яку видає командир або начальник військової частини, підрозділу Збройних Сил України чи інших військових формувань і правоохоронних органів, створених відповідно до закону.

А якщо такої довідки немає?

Якщо довідка відсутня, для отримання статусу УБД необхідно надати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Свідками мають бути щонайменше троє військовослужбовців, які вже отримали статус УБД, один із яких – командир підрозділу добровольця.

Якщо доброволець отримав поранення, контузію або каліцтво, що унеможливило подальше виконання завдань (за винятком випадків необережного поводження зі зброєю чи самокалічення), для отримання статусу УБД необхідно надати:

  • Свідчення щонайменше двох осіб, які брали участь у бойових діях у тому ж районі та в той самий період. Їхні підписи мають бути засвідчені нотаріально.

  • Медичні документи, що підтверджують отримане поранення, контузію чи каліцтво під час бойових дій.

«При цьому свідками можуть бути лише особи, які вже мають статус УБД або статус особи з інвалідністю внаслідок війни та можуть документально підтвердити свою участь у бойових діях у цей період», — пояснює директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Які документи слід подавати для отримання статусу УБД?

Перший крок – подати рапорт або заяву на ім’я керівництва щодо надання комплекту документів для присвоєння статусу УБД.

Другий крок. Керівництво організовує оформлення та видачу необхідних документів через кадрові підрозділи:

  • Довідки про безпосередню участь у бойових діях.

  • Один із підтверджувальних документів: витяг (копія) бойових донесень, записи з журналів бойових дій, копії польотних листів, матеріали службових розслідувань щодо отриманих поранень, контузій чи каліцтв.

  • За наявності – інші документи, що підтверджують виконання бойових (службових) завдань.

  • Для осіб, які перебували в полоні або були заручниками, – матеріали службового розслідування за фактом їх потрапляння в полон.

Третій крок. Звернення до міжвідомчої комісії Мінветеранів, яка розглядає документи та ухвалює рішення. Для цього потрібно подати:

  • Рапорт (заяву) щодо розгляду документів.

  • Зібрані довідки та підтверджувальні документи.

  • Згоду на обробку персональних даних.

  • Засвідчені копії сторінок паспорта (або ID-картки з документом про місце реєстрації).

  • Дві кольорові фотокартки 3×4 см (матовий папір, обличчя має займати 65-70% кадру).

Після подання всіх необхідних матеріалів комісія ухвалює рішення про надання статусу УБД або відмову.

Де отримати юридичну допомогу у разі відмови в наданні статусу?

За потреби оскаржити відмову в наданні статусу УБД добровольці можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.

Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Інформаційні системи в управлінні університетами. Які прогресивні ініціативи для ЗВО пропонує Міносвіти — Віталій Кухарський

Інформаційні системи в управлінні університетами. Які прогресивні ініціативи для ЗВО пропонує Міносвіти — Віталій Кухарський
Джерело:  Перший Західний

Як автоматизація в університеті сприяє його розвитку на всіх рівнях та чому вона є вкрай важливою для ефективної організації роботи Львівського національного університету імені Івана Франка (ЛНУ), а також інших українських вишів уже зараз, пояснив в етері телеканалу “Перший Західний” проректор ЛНУ Віталій Кухарський.

Головні тези:

  • Міносвіти України у пріоритетах розвитку вищої освіти пропонує індивідуалізацію здобуття вищої освіти, персоналізацію освітніх траєкторій студентів, і це є трендом інтеграції в європейський освітній простір — зазначив Віталій Кухарський.
  • Проректор ЛНУ розкрив роль автоматизації та децентралізації у головних сферах діяльності університетів.
  • Віталій Кухарський впевнений, що для того, щоб люди на місцях мали мотивацію, потрібно реалізувати реформу децентралізації управління та фінансів в ЛНУ якнайшвидше.
  • Проректор ЛНУ звертає увагу, що національний ВНЗ — це занадто складна структура, щоб тримати всі кошти в одних руках.

Віталій Кухарський наголошує, що автоматизація сьогодні — це комплексне питання для ЛНУ, яке передбачає залучення не лише фінансування від бізнесу, а і державних коштів на конкурсній основі.

Насправді зараз є дуже правильні ініціативи Міністерства освіти, які мають на меті впровадження формульного розподілу. На практиці цей розподіл передбачає, що університети України мають обіймати відповідні місця в рейтингах. А ми (ЛНУ — ред.) маємо зробити все, щоб бути максимально високо у цих рейтингах, щоб отримати десятки мільйонів гривень через цей формульний розподіл. Адже це може бути ще одним із джерел фінансування університету.

Віталій Кухарський

Віталій Кухарський

Проректор ЛНУ

Кухарський впевнений, що для того, щоб люди на місцях мали мотивацію, потрібно реалізувати реформу децентралізації в ЛНУ якнайшвидше.

Це дозволить кожному факультету мотивувати своїх працівників і досягати найкращих результатів у рейтингу.

Тобто мотиваційний фонд, який ми зараз маємо (або не маємо) в кінці року — ми повинні вже на початку року надавати керівництву факультету, щоб було зрозуміло всім: якщо працівники матимуть певні досягнення, то вони будуть фінансово мотивовані.

За словами Віталія Кухарського, переваги автоматизації та децентралізації ЛНУ стосуються усіх аспектів діяльності університету.

Він звертає увагу на те, що національний ВНЗ — це занадто складна структура, щоб тримати все в одних руках.

Наведу вам такі приклади, над якими зазвичай не замислюється типовий громадянин розмірковуючи про університет. Всі думають, що тут займаються лише наукою чи освітою. Але по факту ЛНУ займається поселенням декількох тисяч студентів, має величезний спорткомплекс, сім музеїв… Завдяки децентралізації, до речі, музеї зможуть на себе заробляти. Якщо вони матимуть свої субрахунки, тоді точно будуть заробляти на себе значно ефективніше.

Віталій Кухарський

Віталій Кухарський

Проректор ЛНУ

Нагадаємо, Віталій Михайлович Кухарський — проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, кандидат фізико-математичних наук Львівського національного університету імені Івана Франка, доцент кафедри прикладної математики, один із засновників та член правління громадської організації «Лабораторія Ідей.

Він є експертом у сфері цифрової трансформації вищої освіти, інноваційних освітніх технологій, міжнародної співпраці, розбудови та зміцненні інституційного потенціалу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?